सहकारी राज्यको प्राथमिकतामा नपरेको गुनासो


भरतपुर, मंसिर ८ । राज्यले सहकारीलाई प्राथमिकतामा नराखेको गुनासो गरेका छन् । सहकारी क्षेत्रलाई राज्यले हेर्ने दृष्ट्रिकोणमा नै परिवर्तन नआएकाले सहकारीले गति लिन नसकेको उनीहरुको भनाइ छ ।
राष्ट्रसेवक बहुउद्देश्यीय सहकारी संस्था लिमिटेडको १४ आौं साधारण सभा तथा ८ औं अधिवेशनमा बोल्ने वक्ताहरुले सहकारीलाई राज्य उच्च प्राथमिकतामा राख्न आवश्यक भएको बताएका थिए । उनीहरुले सहकारीलाई तीन खम्बे अर्थनीतिमा राखेको भए पनि अझै प्रभावकारी रुपमा अघि सार्न नसकेको गुनासो गरेका छन् ।
राज्यले आर्थिक विकासमा सहकारीहरुलाई सहभागी गराउन नसकेको उनीहरुको आरोप रहेको छ । राष्ट्रसेवक कर्मचारी संगठनका केन्द्रीय अध्यक्ष पूण्यप्रसाद ढकाल प्रमुख अतिथि रहेको कार्यक्रममा बोल्ने वक्ताहरुले सहकारीको नाममा ठगी गर्ने संस्थाहरुप्रति सजग रहन आग्रह गर्नुभएको छ । उद्घाटन कार्यक्रममा राष्ट्रसेवक कर्मचारी संगठनका केन्द्रीय उपाध्यक्ष ईश्वरी ढकाल, सहकारी डिभिजन चितवनका श्रीकृष्ण नेपाल, एकनारायण शर्मा, मंगलराम दराई, गोकुल गौतम, विमला न्यौपानेलगायतले शुभ कामना मन्तव्य दिएका थिए । कार्यक्रम राष्ट्रसेवक बहुउद्देश्य सहकारी संस्थाका अध्यक्ष नारायणदत्त त्रिपाठीको अध्यक्षतामा सम्पन्न भएको थियो । साधारण सभाले मधु घिमिरेको अध्यक्षतामा ११ सदस्यीय नयाँ कार्यसमिति निर्विरोध चयन गरेको छ । समितिको उपाध्यक्षमा विष्णुमाया थापा, सचिवमा रघुनाथ अधिकारी, सहसचिवमा मीना तिवारी र कोषाध्यक्षमा कृष्णबहादुर भण्डारी रहेका छन् । त्यस्तै समितिको सदस्यहरुमा बालकृष्ण थपलिया, खड्गबाहादुर लिम्बु, रामबाबु श्रेष्ठ, शान्ताकुमारी पन्त, लक्ष्मण सुवेदी र यमबहादुर क्षेत्री रहेका छन् । त्यस्तै लेखा समितिको संयोजकमा हरिहर तिवारी र सदस्यहरुमा प्रमोद भट्टराई र शिबकुमार पौडेल निर्वाचित हुनुभएको छ ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

मिलिजुली कालिञ्चोक साकोसद्वारा क्यूआर कोड सेवा सुरु
पोखरामा सहकारीको संयुक्त रक्तदान कार्यक्रमः ६२ युनिट रगत संकलन
सहकारी अनुगमन प्रभावकारी बनाउन समितिद्वारा कर्मचारीहरुलाई तालिम
अमर साकोसका कर्मचारीहरुको क्षमता विकास आधारभूत तालिम सम्पन्न