सहकारी महासम्मेलन : २०२० सम्म शेयर पुँजी दोब्बर बनाउने लक्ष्य


काठमाडौं । राष्ट्रिय सहकारी महासम्मेलनले सन् २०२० भित्र सहकारीको शेयर पुँजी दोब्बर भन्दा बढी पु¥याइने लक्ष्य लिएको छ ।

राष्ट्रिय सहकारी महासंघले चैत्र २१ र २२ गते गर्न लागेको दोस्रो सहकारी महासम्मेलनले २०२० सम्म शेयर पुँजी ७१ अर्ब पु¥याउने लक्ष्य लिएको छ । हाल ४२ अर्ब शेयर पुँजी रहेको छ । महासम्मेलनले महिला तथा युवाहरुको पहुँच विस्तारमा विशेष जोड दिएर जाने लक्ष्य लिएको छ । ५० प्रतिशत सदस्य, नेतृत्व तहमा ४० प्रतिशत र युवा सहभागितामा ६० प्रतिशत वृद्वि गर्ने लक्ष्य महासंघले लिएको छ । सहारीमा ६३ लाखको आबद्वतालाई बढाएर सन् २०२० सम्म ८० लाख पु¥याउने लक्ष्य महासम्मेलनले लिएको छ ।

महासंघले सम्मेलनपश्चात विश्वविद्यालयमा पठनपाठन, अनलाक्ष्न पठाउने प्रविधिको विकास, लघु उद्योगको स्थापना, मझौला सहकारी उद्योग, कृषि उत्पादन, भण्डारण, प्रशोधन, बजारीकरण तथा कृषि सामाग्री आपूर्तिमा पहुँच विस्तार गर्ने लक्ष्य लिएको छ ।

चैत्र २१ र २२ गते हुने महासम्मेलनमा नेपालको सहकारी अभियान : सन् २०२२ सम्म परिकल्पना, सहकारी संघ/संस्थाको प्रवद्र्वनमा स्थानीय, पाद्रदेशी तथा संघीय सरकारको भूमिका, दिगो विकास लक्ष्य कार्यान्वयनका लागि सहकारी क्षेत्रको सहभागिता : राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय दृष्टिकोण विषयमा कार्यपत्र प्रस्तुत हुने छ ।

त्यस्तै नीत खम्बे अर्थनीतिका सन्र्दभमा सहकारी नीजि तथा सार्वजनिक क्षेत्रबीच सहकार्य, सहकारीमैत्री कानुनी वातावरण, भावी नेतृत्वको लागि सहकारीमा युवा तथा लैंगिक सहभागिता, सुशासन : सहकारीको दिगो विकासको एक पक्ष विषयमा कार्यपत्र प्रस्तुत हुने छन् ।

C2C businesss model : Challenges and potentialities, Strategic engagment of Development partners for achieving SDGS विषयमा कार्यपत्र प्रस्तुत हुने भएका छन् ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

मकवानपुरमा सहकारी लक्षित बार्षिक योजना तथा बजेट निर्माण तालिम सम्पन्न
कोपोमिसमा समष्टिगत विवरण दाखिला सम्बन्धी अभिमुखिकरण सम्पन्न
हरिवन नगरपालिकामा सहकारी सचेतीकरण कार्यक्रम सम्पन्न
घोराहीमा साकोसहरुका लागि वार्षिक योजना तथा बजेट निर्माण तालिम सञ्चालन