बचतमा महिलाको सहभागिता बढ्दै


 डडेल्धुरा । पुरुषभन्दा महिलाले बचत गर्ने गरेको पाइएको छ । भविष्यलाई हेरेर महिलाले थोरै रकम भएपनि बचत गर्ने गरेका हुन् । जिल्लाका अधिकांश महिलाहरु सहकारीमा आवद्ध भएर आफ्नो रकम बचत गरी स्वरोजगारतर्फ अग्रसर हुन थालेका छन् ।
 विभिन्न समूह तथा सहकारी मार्फत महिलाहरु बचत गर्र्दै ऋण लिएर व्यवसाय गर्र्दै आएका हुन् । जिल्लाको अजयमेरु गाउँपालिका, नवदुर्गा गाउँपालिका, आलिताल गाउँपालिका र अमरगढी नगरपालिकाका १ सय ५८ वटा समूह संजालमा आबद्व भएका छन् ।
जिल्लामा गरिवी न्यूनिकरण कार्यक्रमले महिलाहरुको समुह निमार्ण गरेर आर्य आर्जनलाई बचत गर्न प्रोत्साहान गरेको अजयमेरु गाउपालिकामा रहेको भागेश्वर सामुदायिक संस्थाकी कोषाध्यक्ष टिकेश्वरी जोशीले बताउनुभयो ।
हामीले यो गरिवी निवारण कार्यक्रममा ६३ साल देखि सहभागि नभएको भए केही कुरा पनि जानकारी नहुने र बचत समबन्धी समेत केही चासो नहुने उहाँको भनाई छ  । यति मात्रै नभएर गाउँ ठाउँमा रहेका महिलाहरुलाई समेत आय आर्जन गर्ने सिप सिकाएको नम्रूना उद्यमशील सामुदायिक संस्थाका सचिव रेखा शाहले बताउनुभयो ।

प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

सहकारी अध्ययनका लागि नेफ्स्कून अगुवाईको टोली भारत भ्रमणमा जाँदै
गतिशील साकोस प्रोबेसन कार्यक्रममा आबद्ध
महालक्ष्मी साकोसको २१औं बार्षिक साधारणसभा सम्पन्न
कास्कूनको आयोजनामा एक दिवसीय ऋण परामर्श तालिम