ऋषिराज घिमिरे अक्कुको अध्यक्षमा निर्वाचित


काठमाडौं । नेपाल बचत तथा ऋण केन्द्रीय सहकारी संघका निवर्तमान अध्यक्ष ऋषिराज घिमिरे एशियाली ऋण महासंघ९अक्कु०को अध्यक्षमा निर्वाचित बन्नुभएको छ । केही समयअघि अक्कुका वर्तमान अध्यक्ष कोरियाली नागरिक मुन प्रतिनिधि आएको संस्थाले उनलाई प्रतिनिधिबाट हटाएपछि घिमिरे अध्यक्ष बन्नुभएको हो । घिमिरे यसअघि अक्कुको उपाध्यक्ष हुनुहुन्थ्यो । अक्कुको कार्यकाल दुई वर्षको हुने भएपनि घिमिरे नौ महिनामात्र अध्यक्ष बन्न पाउनुहुने छ।

 घिमिरेले एशियाली ऋण महासंघको अध्यक्षमा पदभार ग्रहण गर्नुभएकाे छ ।  एशियाली ऋण महासंघको ९१ औं सञ्चालक समितिको बैठकसँगै उहाँले पदभार ग्रहण गर्नुभएकाे हाे । घिमिरे नेपाल बचत तथा ऋण केन्द्रीय सहकारी संघ (नेफ्कुन)का सल्लाहकार हुनुहुन्छ ।

दक्षिण कोरियाको ईन्चोन सहरमा २०१६ सेप्टेम्बरमा सम्पन्न महासंघको ३५औं साधारण सभबाट घिमिरे प्रथम उपाध्यक्षमा निर्वाचित हुनुभएकाे थियाे । त्सस अघि उहाँ कोषाध्यक्ष हुनुहुन्थ्याे ।  २५ वर्षदेखि नेपालको सहकारी अभियानमा सक्रिय रहनुभएका  घिमिरे २०१४ देखि एशियाली ऋण महासंघको बोर्डमा क्रियाशील हुनुहुन्छ ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

नवलपुरमा कोपोमिस दाखिला तथा भाखा नाघेको ऋण व्यवस्थापन कार्यक्रम सम्पन्न
सुनसरीमा साकोसहरुबीच असल सिकाई आदान प्रदान
धनुषामा साकोसहरुका लागि वार्षिक कार्ययोजना तथा बजेट निर्माण तालिम सञ्चालन
सदस्य सम्बन्ध व्यवस्थापन तालिम सम्पन्न