उत्कृष्ट विषयगत संघ पुरस्कार जिल्ला बचत तथा ऋण सहकारी संघलाई


सुमन जि.सी,
बागलुङ । ६१ औं राष्ट्रिय सहकारी दिवसको अवसरमा बागलुङ स्थित जिल्ला बचत तथा ऋण सहकारी संघ लि. बागलुङ उत्कृष्ट संघको रुपमा सम्मानीत भएको छ ।

सहकारी दिवसको अवसरमा जिल्ला सहकारी संघ लि. बागलुङले आयोजना गरेको प्रभातफेरी पश्चातको मुल समारोहमा जिल्लामा स्थापना भएका विषयगत संघहरु मध्येबाट सहकारी अभियानमा उल्लेखनीय योगदान पु¥याए वापत बचत तथा ऋण सहकारी संघ लि. बागलुङलाई जिल्लाको उत्कृष्ठ संघको रुपमा पुरस्कृत तथा सम्मान गरिएको थियो । संघ यस पूर्व नै नेपाल बचत तथा ऋण केन्द्रिय सहकारी संघ लि. नेफ्स्कूनको २६ औं वार्षिक साधारण सभाका अवसरमा देशकै उत्कृष्ठ संधको रुपमा पुरस्कृत र सम्मान भईसकेको छ ।

बागलुङ जिल्लामा स्थापना भएका बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाहरुको माध्यमबाट छरिएर रहेको पुँजी र संस्थाहरुलाई संगठित गराई स्थानीय स्तरमा रोजगार र स्वरोजगार सिर्जना गर्ने अभिप्रायले २०५४ साल आश्विन १४ गतेका दिन संघको स्थापना भएको थियो । स्थापनाको १८ वर्षसम्म निस्कृय रहेको यस संघ मिति २०७१÷११÷३० गते सम्पन्न तेश्रोे साधारण सभाबाट चण्डिप्रसाद शर्मा पौडेलको नेतृत्वमा १३ सदस्यीय सञ्चालक समिति सर्वसम्मतिले चयन भए पश्चात संघले जिल्लाको सहकारी अभियानमा छाएको शून्यतालाई सदस्य संस्था, सञ्चालक, लेखा तथा सुपरीवेक्षण समिति र सहकारी संस्थामा कार्यरत कर्मचारीहरुका लागि क्षमता अभिबृद्धि तालिम, गोष्ठि, सम्मेलन जस्ता कार्यक्रमहरु सञ्चालन गरी सकृयताको छोटो समयमा उत्कृष्ठ संघको रुपमा आफुलाई स्थापीत गर्न सफल भएको छ ।

जिल्ला स्थित बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाहरुको छाता संघको रुपमा रहेको संघमा हाल जिल्लाका ८७ वटा बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाहरु आवद्ध छन भने १ करोड ५० लाख बराबरको सम्पती रहेको छ । संघले सदस्य संस्थाहरुलाई तालिम तथा क्षमता अभिबृद्धिका साथसाथै संस्थाहरुलाई आवश्यक पर्ने खातापाता र पुँजीको अभाव भएका संस्थाहरुका लागि ऋण लगानी समेत गर्ने गरेको संस्थाका अध्यक्ष चण्डिप्रसाद शर्मा पौडेलले जानकारी दिए ।

 


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

नवलपुरमा कोपोमिस दाखिला तथा भाखा नाघेको ऋण व्यवस्थापन कार्यक्रम सम्पन्न
सुनसरीमा साकोसहरुबीच असल सिकाई आदान प्रदान
धनुषामा साकोसहरुका लागि वार्षिक कार्ययोजना तथा बजेट निर्माण तालिम सञ्चालन
सदस्य सम्बन्ध व्यवस्थापन तालिम सम्पन्न