सहकारीले उत्पादनशील क्षेत्रमा लगानी हुुनुु पर्नेमा जोड


पोखरा । कास्की जिल्लाका चार सय १८ सहकारी संघसंस्थाको अभिलेख स्थानीय तहलाई हस्तान्तरण गरिएको छ । स्थानीय तहका पदाधिकारी, प्रमुुख प्रशासकीय अधिकृत र सहकारी शाखाका अधिकृतलाई अभिमुुखीकरण समेत गरी सहकारीका अभिलेख स्थानीय तहलाई हस्तान्तरण गरिएको हो ।

 

कास्कीमा ६ सय २९ सहकारी संघसंस्था छन् । तीमध्ये चार सय १८ सहकारी संघसंस्था प्रदेश नम्बर ४ का कृषि तथा सहरकारी मन्त्री लेखबहादुुर थापाले एक कार्यक्रमका बीच स्थानीय तहलाई हस्तान्तरण गरेका हुुन् । बाँकी दुई सय ११ सहकारी संघसंस्था प्रदेश सरकारलाई हस्तान्तरण गरिने सहकारी तथा गरिवी निवारण मन्त्रालयका सहसचिव रघुुराम बिष्टले बताए ।

 

सहकारी प्रशिक्षण तथा डिभिजन कार्यालय पोखराको आयोजामा भएको कार्यक्रममा बिष्टले सहकारी ऐनले व्यवस्था गरेअनुुसार सहरकारी नियमन गर्ने र दर्तासहित कामकाज गर्ने जिम्मेवारी स्थानीय तहको हुुने बताए । स्थानीय तहका अध्यक्ष र महानगरका मेयरलाई सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्रलायले तयार पारेको सहकारीसम्बन्धी सप्टवेर, जिल्लाभरका संस्थागत तथ्यांकलगायत कास्की जिल्लामा दर्ता भएका सहकारी संस्थाको विवरण पुुस्तिका समेत हस्तान्तरण गरिएको थियो ।

 

सहकारी गाउँपालिका र महानगरपालिकामा प्रशासकीय अधिकृतले हेर्ने गरी जिम्मेवारी दिइएको छ । कार्यक्रममा २८ अर्बको दायित्व र सम्पत्ति हस्तान्तरण गरिएको हो । कार्यक्रममा कृषि तथा सहकारी मन्त्री लेखबहादुुर थापाले सहरकारीको लगानी उत्पादनशील क्षेत्रमा लगानी हुुनुु पर्नेमा जोड दिएका थिए ।

 

पोखरा महानगरपालिकाका मेयर मानबहादुुर जीसीले सहकारी संघसंस्थालाई रोजगारीका अवसर सिर्जना गर्ने गरी लगानी गर्न सुुझाएका थिए । कास्कीमा चार गाउँपालिका र एक महानगरपालिका छन् ।

 


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

नवलपुरमा कोपोमिस दाखिला तथा भाखा नाघेको ऋण व्यवस्थापन कार्यक्रम सम्पन्न
सुनसरीमा साकोसहरुबीच असल सिकाई आदान प्रदान
धनुषामा साकोसहरुका लागि वार्षिक कार्ययोजना तथा बजेट निर्माण तालिम सञ्चालन
सदस्य सम्बन्ध व्यवस्थापन तालिम सम्पन्न