बिक्री नभएको तरकारी सडकमै फाले किसानले 


-अच्चुतम सापकाेटा-

सर्लाही । सर्लाहीको लालबन्दीका किसानले बिक्री नभएको तरकारी सडकमै फालेका छन् । बेच्नका लागि बजार ल्याएको घिरौला व्यापारीले नकिनेपछि किसानले राजमार्गमै तरकारी फालेर विरोध जनाएका हुन् । किसानले नबिकेको तरकारी पूर्व–पश्चिम राजमार्गमै फालेर विरोध जनाउँदा आज बिहान करिव आधाघण्टा गाडी जाम भएको थियो ।

 

प्रहरीले बल प्रयोग गरेर राजमार्ग खुलाएको छ । धेरै उत्पादन भएपछि पछिल्लो केही दिनयता लालबन्दी बजारमा तरकारीको मूल्य निकै घटेको छ । हिजो अस्तीसम्म प्रतिकिलो १०/१२ रुपैँयामा बिक्री भएको घिरौला आजबाट दुई रुपैँयामा बिक्री गर्न तयार हुँदा समेत व्यापारीले खरिद नगरेको किसानको गुनासो छ ।

 

तर व्यापारीहरुले भने अन्य ठाउँमा निकासी गर्दै आएको भन्दा बढी तरकारी बजार आएकाले किन्न नसकिएको बताएका छन् । हिजोआज तरकारी धेरै फलेकाले सबै तरकारी किन्न सक्ने अवस्था नरहेको व्यापारीहरुको भनाई छ । उत्पादन बढेकै कारण पछिल्लो केहीदिन यता घिरौला, झिंङनी, पर्वल, लौका, बोडी लगायतका तरकारीको भाउ सस्तो भएको हो


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

हाम्रो चित्रवन साकोसको २७औं बार्षिक साधारणसभा सम्पन्न
पिपलबोट साकोसको २०औं वार्षिक साधारणसभा सम्पन्न
सगुन साकोसको २३औं वार्षिक साधारणसभा सम्पन्न
म्याग्दीको भूतपूर्व सैनिक साकोस प्रोबेसन कार्यक्रममा आबद्ध