सहकारी खोली आत्मनिर्भरताको बाटोमा महिलाहरु


म्याग्दी, मंसिर ११ म्याग्दीका महिलाहरु संगीनी बचत तथा ऋण सहकारी संस्था स्थापना गरी आत्मनिर्भनरतर्फ लागेका छन् । उनीहरुले बचत तथा ऋणको काम गरी उत्पादनशील क्षेत्रमा लगानी गर्ने गरेका छन् ।
सहकारी मार्फत आत्मनिर्भर बन्दै गएका छन् । महिलाहरुले मात्रै सहकारी चलाएएर महिलालाई आम्मनिर्भर बनाउन हौसिएका छन् । आफनै लगानी र व्यवस्थापनमा महिलाहरुले सहकारी चलाएपछि उनीहरुको जीवनस्तरमा समेत सुधार भएको छ । संगीनीले वार्षिक ५ करोड भन्दा बढिको कारोबार गर्दै आएको छ ।
उक्त सहकारीको कुल शेयर पुँजी ६१ लाख ३६ हजार ७ सय र लगानी १ करोड १८ लाख ५६ हजार ७ सय २७ तथा कुल कारोबार ५ करोड ८ लाख ६६ हजार ६ सय ८१ र निक्षप सङ्कलन ६९ लाख ९३ हजार १ सय ८४ रुपैयाँ रहेको छ ।
त्यस्तै सहकारीले सञ्चालक समिति र कर्मचारीले मासिक वैठक भत्ताबाट ५० रुपैयाँका दरले जम्मा गरी राहत कोषको स्थापना गरेको छ । उक्त राहत कोषबाट हिंसापीडित महिला तथा बालबालिका, अपाङ्गता भएका, असहाय, बिरामी, विपन्न तथा गरिबलाई सहयोग गर्ने गरेको सहकारी अध्यक्ष अमृता भण्डारीले बताउनुभयो ।
आफ्ना वार्षिक भए गरेका आय व्यय विवरणलाई चुस्त दुरुस्त र पारर्दशिता गराउने उदेश्यले पत्रकार सम्मेलन गरीएको उपाध्यक्ष साधना श्रेष्ठले बताइन् । २ वर्ष अगाडी स्थपना भएको संगीनीमा शेयरधनी र बचतकर्ता गरी १ हजार पाँच सय भन्दा बढी महिला आबद्ध छन् ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

हाम्रो चित्रवन साकोसको २७औं बार्षिक साधारणसभा सम्पन्न
पिपलबोट साकोसको २०औं वार्षिक साधारणसभा सम्पन्न
सगुन साकोसको २३औं वार्षिक साधारणसभा सम्पन्न
म्याग्दीको भूतपूर्व सैनिक साकोस प्रोबेसन कार्यक्रममा आबद्ध