‘समाजमा मौलाउदै गइरहेको गलत संस्कृति अन्त्यका सहकारीबाटै सम्भव’


जनसेवा साकोसको तेश्रो वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न

बागलुङ । जिल्लाका काठेखोला गाउँपालिका वडा नं. १ स्थित जनसेवा बचत तथा ऋण सहकारी संस्था लि. ले आफ्नो तेश्रो वार्षिक साधारण सभा शनिवार सम्पन्न गरेको छ ।
संस्थाको साधारण सभाको उद्घाटन नेपाल बचत तथा ऋण केन्द्रिय सहकारी संघ लि. नेफ्स्कूनका सञ्चालक एवं जिल्ला बचत तथा ऋण सहकारी संघ लि. अध्यक्ष चण्डिप्रसाद शर्मा पौडेलले गरेका थिए । उद्घाटन पश्चता साधारण सभाको उद्घाटन सत्रलाई सम्वोधन गर्दै प्रमुख अतीथी पौडेलले पछिल्लो सममा समाजमा विभिन्न किसीमका गलत संस्कृतीहरु मौलाउदै गईरहेको तथा नेपाली समाजमा रहेको मानवीयता हराउँदै गईरहेकाले यस्ता किसीमका गलत संस्कृती तथा मानवीयताको जर्गेना गर्नका लागि सहकारीले भूमिका खेल्नुपर्ने बताए । उनले वित्तीय पहुँचवाट टाढा रहेका ग्रामीण क्षेत्रका जनताहलाई स्थानीय स्तरमै सहकारी संस्थाहरुले पु¥याएको सेवा साच्चीकै प्रशसंनीय रहेको बताउदै यसलाई बद्लीदो परिवेश अनुसार थप व्यवस्थीत र सदस्यमुखी बनाउनुपर्ने आवश्यक रहेको धारण राखेका थिए ।
कार्यक्रममा पाला दुग्ध सहकारी संस्थाका अध्यक्ष गोविन्दवहादुर खड्का, रेडक्रस पाला उपशाखाका सभापती फडिन्द्र प्रसाद शर्मा, नेपाली कांग्रेस काठेखोला गा.पा. १ का सचिव गणेश नेपाली, काठेखोला गा.पा. १ का पूर्व अध्यक्ष जोखीराम थापा, शेयर सदस्यहरु टिकाराम शर्मा, कुमारी थापा लगाएतले शुभकामना मन्तव्य राखेका थिए ।
साधारण सभामा संस्थामा कारोवार गर्ने उत्कृष्ट बचतकर्ता, असल, ऋणी, असल कारोवारी सदस्य लगाएतका विभिन्न विधामा शेयर सदस्यहरुलाई सम्मान तथा पुरस्कृत गरिएको थियो ।

साधारण सभाले लिलाधर गौतमको अध्यक्षतामा नयाँ नेतृत्व पनी चयन गरेको छ । समितको उपाध्यक्षमा गोरे विक, सचिव लक्षमण थापा, सहसचिव मानवहादुर थापा, कोषाध्यक्ष कुमारी थापा र सदस्यहरु दानवहादुर खड्का, नरवहादुर नेपाली, भद्र कुमारी खत्री र चीत्र कुमारी थापा निविरोध निर्वाचीत भएका छन् भने लेखा समितिको संयोजकमा छत्रवहादुर खड्का र सदस्यहरु झपेन्द्रवहादुर थापा र मन्जु खत्री निर्वाचीत भएका छन् । साधारण सभाले ऋण उपसमिति, शिक्षा उपसमिति र महिला विकास उपसमितिको समेत गठन गरेको छ ।
साधारण सभामा संस्थाको प्रगती प्रतिवेदन र प्रस्तावित नीति तथा कार्यक्रम सचिव लीलाधर गौतम, आर्थिक प्रतिवेद र प्रस्तावित आय व्यय विवरण कोषाध्यक्ष मानवहादुर थापा र लेखा समितिको प्रतिवेदन लेखा समिति संयोजक लक्षमण थापाले प्रस्तुत गरेका थिए । प्रस्तुत प्रतिवेदन वन्दसत्रमा व्यापक छलफल भई सर्वसम्मतीवाट पारीत भएको छ ।
कार्यक्रम संस्थाका अध्यक्ष खड्क थापाको अध्यक्षता, उपाध्यक्ष गोरे वि.क को स्वागत र सचिव लिलाधर गौतमको सञ्चालनमा सम्पन्न भएको थियो ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

सहकारी अध्ययनका लागि नेफ्स्कून अगुवाईको टोली भारत भ्रमणमा जाँदै
गतिशील साकोस प्रोबेसन कार्यक्रममा आबद्ध
महालक्ष्मी साकोसको २१औं बार्षिक साधारणसभा सम्पन्न
कास्कूनको आयोजनामा एक दिवसीय ऋण परामर्श तालिम