दूध बिक्री गर्न हौसिदैं सिँगाका सहकारीकर्मी


म्याग्दी, मंसिर ११। म्याग्दीका अधिकांश सहकारीकर्मीहरु दूध बिक्रीबाट राम्रो आमदानी गर्न सफल भएका छन् । उनीहरुले सहकारी स्थापना गरी पशुपालन गरेका छन् ।
म्याग्दीको सिँगाका बासिन्दाहरु जनभावना दुग्ध सहकारी संस्थामा आबद्व भई दूध बिक्री गरेर गाउँमा लाखौँ नगद भित्र्याउन सफल छन् । कृषकले दूधबाटै राम्रो आम्दानी गर्न सफल भएका छन् ।
विसं २०६९ मा दुग्ध सङ्कलन केन्द्र स्थापना गरी दूध निर्यात गर्न सुरु गरेको संस्थाले चालु आर्थिक वर्षको १० महिनामा मात्र करिब रु २२ लाखको दूध बिक्री गरेको जनाएको छ । २०७० साल असारदेखि २०७१ साल वैशाख मसान्तसम्म ३६ हजार २५५ लिटर दूध बिक्री गरेर रु २१ लाख ७५ हजार आम्दानी भएको संस्थाका सचिव देवेन्द्रबहादुर बानियाँले जानकारी दिनुभयो ।
प्रतिलिटर रु ६० का दरले सदरमुकाम बेनी बजारमा दूध बिक्री हुने गरेको छ । संस्थामा आबद्ध ४१ जना कृषकमध्ये हाल २५ जनाले दैनिक १५५ लिटरका दरले दूध बिक्री गर्दै आएका छन् । कृषकबाट रु ५० का दरले दूध खरिद हुने गरेको छ ।

ढुवानीबापत ६ रुपैयाँ संस्थाको कोषमा राख्ने गरिएको छ । गत वर्ष पनि रु २० लाखको दूध निकासी भएको थियो । सचिव बानियाँका अनुसार जिल्ला पशुसेवा कार्यालयको सहयोगमा संस्थाले दुग्ध सङ्कलन केन्द्र स्थापना गरिएको हो ।

दूध बेचेर एक जना किसानले बढीमा मासिक ४५ हजार रुपियाँसम्म आम्दानी गर्ने गरेका छन् । संस्थामा दूध भण्डारणका लागि डिफ्रिज राख्न र भैँसीपालनका लागि कृषकलाई अनुदान उपलब्ध गराउन पहल भइरहेको सचिव बानियाँले जानकारी दिनुभयो ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

इन्द्रस्थानको सातौँ वार्षिक साधारण सभा सम्पन्‍न
बागमती प्रदेश सहकारी संघ ठोस कार्यक्रम सहित सक्रिय हुने
आइसीए एपीको क्षेत्रीय सभा सम्पन्न
भक्तपुर बचत संघको आमदानी दोब्बर