लैङगिक हिंसा विरुद्धको १६ दिने अभियान सुभारम्भ


महिलामा सम्पती माथीको पहुच नपुगे सम्म महिला हिंसा रोकिदैनः पौडेल

 

सिवाइसी वचत तथा ऋण सहकारी संस्था ,महिला विकास समिति तथा सिवाइसी नेपाल लघुवित्त वित्तिय सस्था लिमिटेड बागलुङको आयोजनामा भएको लैङगिक हिंसा विरुद्धको १६ दिने अभियान सुभारम्भ भएको छ ।

नेपाल बचत तथा ऋण केन्द्रिय सहकारी संघ लि नेफ्स्कूनका सञ्चालक चण्डिप्रसाद शर्मा पौडेलले महिलामा सम्पती माथीको पहुच नपुगे सम्म महिला हिंसा न्युनिकरण हुन नसक्ने वताउनु भएको छ ।

सिवाइसी वचत तथा ऋण सहकारी संस्था ,महिला विकास समिति तथा सिवाइसी नेपाल लघुवित्त वित्तिय संस्था लिमिटेड बागलुङको आयोजनामा भएको लैङगिक हिंसा विरुद्धको १६ दिने अभियान सुभारम्भ कार्यक्रममा बोल्दै यस्तो बताउनु भएको हो ।

सिवाइसी साकोसका अध्यक्ष समेत रहनु भएको पौडेलले महिला हरु आर्थिक रुपमा सवल बन्न नसकेको कारण हिंसाको सिकार हुन वाध्य भएको वताउनु भयो ।

हिंसा रहित समाज निर्माणको लागी सवैले आआफनो क्षेत्रवाट सहयोग गर्न आवश्यक रहेको बताउनु भयो । कार्यक्रममा महिला अधिकारकर्मी कल्पना हमाल पाठकले देशमा दिन प्रतिदिन हिंसाका घटना घटीरहदा समेत राज्य उदासिन बन्दा नागरिकले न्याय पाउन नसकेको वताउनु भयो । सहकारीका महिला विकास उप समितिका संयोजक पुतली थापाको अध्यक्षतामा सम्पन्न कार्यक्रमको संचालन सिवाइसी नेपाल लघुवित्त वित्तिय सस्था लिमिटेड बागलुङका म्यानेजर संगिता शर्माले गर्नु भएको थियो ।

 

औपचारिक कार्यक्रम हुनुपुर्व सिवासी वचत तथा ऋण सहकारी सस्थाको केन्द्रीय कार्यलय हल्लनचोक वाट निकालिएको ¥यालीले आव रोड ,अस्पताल रोड,धौलागिरीचोक लोकतान्त्रीकचोक हल्लनचोक समिट चोक ,ट्रफिक चोक हुदा पुन कार्यलय परिषरमा कार्यक्रम गरिएको थियो ।

नोभेम्बर २५ देखि डिसेम्बर १० सम्म सञ्चालन १६ दीने लैगिक हिंसा विरुद्धको अभिन अन्र्तगत सहकारीका विभिन्न नगर तथा गाउपालिकामा रहेका सदस्य सेवाकेन्द्रहरु मार्फ १६ दीन सम्म कार्यक्रम गरिने सहकारीले जनाएको छ ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

“संकट अघि र पछिको सहकारी भुमिका”
आमा समूहद्वारा सहकारी सञ्चालन
महासंघद्वारा सचिव न्यौपानेको स्वागत
चितवन जिल्ला बचत तथा ऋण सहकारी सघं लिं को २३ औँ बार्षिकोत्सब सम्पन्न