हंस सहकारीको प्राङ्गारिक उत्पादन र बजारीकरण शुरु


नारायणगढमा रहेको हंस बहुद्देश्यीय सहकारी संस्थाले प्राङ्गारिक उत्पादन र बजारीकरण शुरु गरेको छ । कृषि उत्पादनमा विषादीको बढी प्रयोगका कारण मानव स्वास्थ्यमा गम्भीर असर परेको भन्दै आफ्ना सदस्य र सर्वसाधारणलाई प्राङ्गारिक उत्पादन बिक्री गर्ने उद्देश्यले सहकारीले यो काम शुरु गरेको जनाएको छ ।

संस्थाका अध्यक्ष दिनेशकुमार चुकेका अनुसार नारायणगढ बजारमा मासिक रु १० हजार भाडा तिर्ने गरी दुई वटा सटरमा हंस प्राङ्गारिक बजार शुरु गरिएको छ । यसअघि नै संस्थाले हंस कृषि अनुसन्धान तथा उत्पादन केन्द्रमार्फत प्राङ्गारिक उत्पादन गर्दै आएको थियो । बजार भने यसै साताबाट सञ्चालनमा आएको हो ।

बजारमा मनाङ, मुस्ताङ र जुम्लामा उत्पादित आलु, अदुवा, किबी, स्याउ, मार्सी चामल, कालो सिमीको दाल, ओखर जस्ता कृषि उत्पादन बिक्रीका लागि राखिएको छ । यसैगरी चितवनको तल्लो काउले क्षेत्रमा उत्पादन भएका भुइँ स्याउ, सुन्तला, मौसम, साग, फर्सी, स्कुस, केराउ र मकै जस्ता उत्पादन पनि बजारमा रहेको चुकेले जानकारी दिनुभयो ।

सो बजारमा इलामको चिया, तिल, अकबरे अचार, टिमुर र अलैँची जस्ता उत्पादन पनि बिक्रीका लागि राखिएको छ । सहकारीको आफ्नै उत्पादन आएपछि ती उत्पादन र देशैभरमा भएका प्राङ्गारिक उत्पादनलाई सर्वसाधारणसम्म पु¥याउने लक्ष्य रहेको चुकेको भनाइ छ । सहकारीको उत्पादन केन्द्रमा भर्खरै मात्र दुई बिघा १० का जमिनमा लगाइएको धान काटेर तरकारी लगाउने तयारी गरिएको छ । थप करीब पाँच बिघा जमीनमा प्राङ्गारिक तरकारी लगाइने तयारी गरिएको जनाइएको छ ।

विसं २०५६ मा स्थापना भएको सो सहकारीमा हाल तीन हजार ४०० सदस्य रहेका छन् । शेयर पूँजी मात्र रु नौ करोड ५० लाख रहेको सहकारीको हालसम्मको निक्षेप रु ४८ करोड र लगानी रु ५४ करोड रहेको उहाँले जानकारी दिनुभयो ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

इन्द्रस्थानको सातौँ वार्षिक साधारण सभा सम्पन्‍न
बागमती प्रदेश सहकारी संघ ठोस कार्यक्रम सहित सक्रिय हुने
आइसीए एपीको क्षेत्रीय सभा सम्पन्न
भक्तपुर बचत संघको आमदानी दोब्बर