क्षमता अभिवृद्धि तालिम


भक्तपुर । मकवानपुर फाखेलस्थित श्री सक्रिय महिला बचत तथा ऋण सहकारी संस्था लि.का सञ्‍चालकहरुको क्षमता अभिवृद्धि तालिम भक्तपुरको नगरकोटमा प्रारम्भ भएको छ । फागुन ४ देखि ७ गतेसम्म चल्ने ४ दिने उच्चस्तरीय तालिममा संस्थाको सञ्‍चालक समिति, लेखा समिति, उपसमिति र व्यवस्थापन गरी १६ जनाको सहभागिता रहेको छ । उद्घाटन कार्यक्रममा बोल्दै प्रमुख अतिथि नेफ्स्कूनका अध्यक्ष परितोष पौडेलले तालिमको संस्था सञ्चालनका अतिरिक्त जीवनको गुणस्तरीयता विकासमा टेवा पुग्‍ने दावी गर्नुभयो । सञ्चालकहरुको ध्यान आफ्नो सँगै सदस्यहरुको क्षमता विकासमा समेत केन्द्रीत हुनुपर्ने उहाँले बताउनुभयो । अध्यक्ष पौडेलले अब बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाहरु उद्यमशिलतामा जोडिनुपर्ने समयमको माग भएको उल्लेख गर्दै महिलाहरुको उत्थान र विकाससँंग जोडिन संस्था सञ्चालकहरुलाई आग्रह गर्नुभयो ।

उहाँले प्रविधिमैत्री सेवा प्रवाहका लागि नेफ्स्कूनले कार्य थालिसकेको समेत उक्त अवसरमा जानकारी गराउनुभयो । कार्यक्रममा साकोस अध्यक्ष श्रमिक लामाले महिलाहरुको क्षमता विकासमा भूमिका निर्वाह गर्दै आत्मनिर्भर बनाउन संस्था सफल भएको दावी गर्नुभयो । उहाँले सदस्यहरुलाई उद्यमी बनाउँदै समाजमा हुने महिला हिंसा न्यूनीकरण, बालविवाह विरुद्ध सचेतना लगायतका धरै सामाजिक क्रियाकलापमा पनि संस्था जोडिएको बताउनुभयो । तालिमबाट सबै सहभागीहरुको क्षमता विकासमा मद्दत पुग्‍ने र त्यसबाट सदस्यहरुको क्षमता हुने भन्दै अध्यक्ष लामाले गुणस्तरीय र दिगो साकोस सञ्चालनमा तालिम सहयोगी हुने अपेक्षा समेत व्यक्त गर्नुभयो । तालिम सहजिकरण नेफ्स्कूनका कार्यक्रम अधिकृत कोमलराज अधिकारी र तालिम अधिकृत उमेश कोईरालाले गर्नुभएको छ ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

ललितपुरमा साकोसहरुबीच असल सिकाई आदानप्रदान कार्यक्रम सम्पन्न
साकोसका नगद परिचालक तथा रिसेप्सनिष्टहरुको क्षमता विकास तालिम सम्पन्न
मिलिजुली कालिञ्चोक साकोसद्वारा क्यूआर कोड सेवा सुरु
पोखरामा सहकारीको संयुक्त रक्तदान कार्यक्रमः ६२ युनिट रगत संकलन