सिन्धुलीमा ऋण व्यवस्थापन तालिम सम्पन्न


सिन्धुली । जिल्ला बचत तथा ऋण सहकारी संघ लि. सिन्धुलीको आयोजना तथा नेफस्कूनको प्राविधिक सहयोगमा ऋण व्यवस्थापन तालिम सिन्धुलीगढीमा सम्पन्न भएको थियो । ऋण व्यवस्थापनसम्बन्धी ज्ञान र सिप उपलब्ध गराई सहकारी संस्थालाई सुरक्षित र सवल बनाउने उद्देश्यका साथ उक्त तालिम सञ्चालन गरिएको थियो । तालिममा १६ साकोसबाट १७ जनाको सहभागिता थियो । नेफ्स्कूनका कार्यक्रम अधिकृत बिदुर खड्काले सहजीकरण गर्नुभएको तालिममा ऋणको परिचय, ऋण परिचालन तथा व्यवस्थापन प्रक्रिया,5 C विश्लेषण ,PEARLS का सुचकहरु आदि बिषयमा चर्चा गर्दै संस्थालाई जोखिमरहित बनाइ अझ सबल र सक्षम बनाउन अपनाउनुपर्ने नीति तथा रणनीतिहरुको सैद्धान्तिक र प्रयोगात्मक कक्षाहरू प्रभावकारी रुपमा सञ्चालन गरिएको थियो ।

बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाहरुलाई व्यवस्थित गर्न तालिमबाट प्राप्त ज्ञान र सीप अति उपयोगी हुने धारणा सिद्धबाबा साकोस रातमाटाकी उपाध्यक्ष सरस्वती देवकोटा र धनसरी साकोसका अध्यक्ष नरेन्द्र कार्कीले समापन कार्यक्रममा बताउनुभएको थियो । जिल्ला बचत तथा ऋण सहकारी संघ सिन्धुलीका अध्यक्ष बालकुमारी श्रेष्ठको अध्यक्षतामा सम्पन्न समापन कार्यक्रममा उहाँले तालिमबाट सिकेका कुरा संस्थामा लागू गर्नुपर्नेमा जोड दिदै खासगरी ऋण व्यवस्थापन गर्न र ऋण लगानीका सम्बन्धमा भएका कमजोरीहरु सुधार्न तालिम उपयोगी हुने बिचार समेत राख्नुभएको थियो । आयोजक संस्थाका कोषाध्यक्ष कृष्णहरि कोइराला समेतको उपस्थिति रहेको समापन सत्रको सञ्‍चालन जिल्ला बचत संघका फिल्ड कार्यक्रम अधिकृत शारदाप्रसाद पहाडीले गर्नुभएको थियो ।

 

 


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

मिलिजुली कालिञ्चोक साकोसद्वारा क्यूआर कोड सेवा सुरु
पोखरामा सहकारीको संयुक्त रक्तदान कार्यक्रमः ६२ युनिट रगत संकलन
सहकारी अनुगमन प्रभावकारी बनाउन समितिद्वारा कर्मचारीहरुलाई तालिम
अमर साकोसका कर्मचारीहरुको क्षमता विकास आधारभूत तालिम सम्पन्न