मधेस प्रदेशको सहकारी ऐन प्रदेशसभाबाट पारित


काठमाडौं । मधेस प्रदेशको प्रदेशसभाको बैठकले सहकारी ऐन सर्वसम्मतले पारित गरेको छ । १ सय ३६ दफा २ अनुसूचि रहेको सहकारी ऐन अन्य प्रदेशको भन्दा पृथक र महत्वपूर्ण भएको प्रस्तावनामा उल्लेख गरिएको छ । लामो प्रतिक्षाको बाबजूत सहकारी विधेयक संसदबाट पास हुनुले मधेस प्रदेशको सहकारी अभियानले गति लिने संकेत गरेको छ । सहकारी विधेयकमाथी कोही कसैको विरोध नभएका कारण विधेयक टेवलबाट सर्वसम्मत पास भएको र प्रमाणीकरणको प्रक्रियामा रहेको भूमि व्यवस्था, कृषि तथा सहकारी मन्त्रालयकी सचिव डा. नम्रता सिंहले जानकारी गराउनुभएको थियो ।

त्यसैगरी पूर्व मन्त्री शैलेन्द्रप्रसाद साहको कार्यकालमै हाउसमा दर्ता भई प्रदेश कमिटिमा रहेको सहकारी ऐनले मन्त्री विजयकुमार यादवको विशेष पहलमा मूर्तरुप लिएको सम्बन्धित स्रोतले जनाएको छ भने उक्त ऐन छिट्टै प्रमाणीकरण भएर नियमावली निर्माण र कार्यान्वयन तहमा जाने विश्वास मधेशका सहकारीकर्मीले लिएका छन् ।

 


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

नयाँ निर्देशन जारी गर्ने अन्तिम तयारीमा विभाग
उच्चस्तरीय पर्ल्स अनुगमन प्रणाली तालिम सञ्चालन
ललितपुरमा साकोसहरुबीच असल सिकाई आदानप्रदान कार्यक्रम सम्पन्न
साकोसका नगद परिचालक तथा रिसेप्सनिष्टहरुको क्षमता विकास तालिम सम्पन्न