सहकारीमैत्री संविधान निर्माणमा जोड


सिमरा,२२ कार्तिक- सहकारीमैत्री संविधान निर्माणमा जोड मकवानपुरमा आयोजित कार्यक्रममा बोल्ने वक्ताहरुले जोड दिएका छन् । मकवानपुर जिल्ला बचत तथा ऋण सहकारी संघ लिमिटेडको नवौं वार्षिक साधारणसभामा बोल्ने वक्ताहरुले सहकारीमैत्री संविधान निर्माण हुन सके सहकारीमार्फत छिट्टै आर्थिक विकास हुने बताए । कार्यक्रममा बोल्दै राष्ट्रिय सहकारी संघका सञ्चालक बद्री लम्सालले सहकारी क्षेत्रका उपलब्धिहरुलाई संस्थागत गर्दै भावी सम्भावनाहरुलाई समृद्विमा रुपान्तरित गर्न सहकारीमैत्री संविधान निर्माण आवश्यक भएको बताउनुभयो ।

सबै सहकारीहरुले सुशासनका नियमहरु पालना गरी विकृतिहरुलाई हल गर्न ध्यान दिनुपर्ने उनको भनाई थियो । साधारणसभामा बोल्दै केन्द्रीय दुग्ध उत्पादक सहकारी संघका अध्यक्ष नारायण देवकोटाले बचत तथा ऋण सहकारीको पूंजीलाई उत्पादनमा विशेषगरी कृषि तथा पशुपालनको क्षेत्रमा परिचालन गर्न ध्यान दिनुपर्ने बताउनुभयो । नेपाल बचत तथा ऋण्ँ केन्द्रीय सहकारी संघ ९नेफ्स्कून० का सञ्चालक कृष्ण पौडेलले बचत तथा ऋण्ँ सहकारीहरुको सुशासन र गुणँत्मक विकासका लागि सहकारीहरुवीच एकीकरण र एकीकृत प्रणँलीमा जानु आवश्यक भएको बताउतुभयो ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

राष्ट्रिय सहकारी बैंकद्वारा शोध प्रबन्ध अनुसन्धान अनुदान सम्झौता
कैलालीको सहकारी सचेतना अभिमुखीकरण कार्यक्रम
व्यवस्थापकहरुको क्षमता अभिवृद्धि तालिम सुरु
नेफ्स्कून सदस्यता अभिमुखीकरण कार्यक्रम सम्पन्न