बेलकोट कृषि सहकारी गठन, अध्यक्षमा पत्रकार  भोलाराज पौडेल


नुवाकोट, मंसिर १८ । बेलकोट गाउँ विकास समितिका किसानहरुले बेलकोटगढी कृषि सहकारी संस्था गठन गरेका छन् । किसानहरुको भेलाले कृषिमा आधुनिकरण गर्दै व्यवसायिक खेती प्रणालीको विकास गर्ने उद्देश्यले कृषि सहकारीको गठन गरेका हुन् । नवगठित सहकारीको अध्यक्षमा भोलाराज पौडेल रहनुभएको छ ।

नुवाकोट एफएमका समाचार संयोजक र राजधानी दैनिकका नुवाकोट संवाददातासमेत रहेका अध्यक्ष पौडेलले कृषि क्षेत्रको व्यवसायिक विकासका लागि सहकारीको माध्यमबाट यस क्षेत्रका कृषकहरुको आर्थिक विकास गर्न सहकारीको स्थापना गरेको बताउनुभयो । । उहाँले पत्रकारिता, कृषि र सहकारीताको विकास एक साथ गर्न सकिने उहाँको भनाई थियो । 

सहकारीको उपाध्यक्षमा गोपी त्रिपाठी, सचिवमा प्रकाश पौडेल र कोषाध्यक्षमा राजेन्द्र त्रिपाठी चयन हुनुभएको छ । डिभिजन सहकारी कार्यालयमा दर्ता भएको सहकारीको सञ्चालक सदस्यहरुमा लक्ष्मीकुमारी खेढाई, जयराम पाण्डे र रमेश कँडेल रहनु भएको छ ।
सेयर सदस्इहरुको भेलाले कृष्णप्रसाद पौडेलको संयोजकत्वमा तीन सदस्यीय लेखा समिति गठन भएको छ । सदस्यहरुमा सन्तोष कँडेल र राजकुमार पौडेल रहनुभएको छ । यस्तै राजेन्द्र त्रिपाठी संयोजक र हरि जम्कटेल र कृष्णबहादुर मानन्धर सदस्य रहेको ऋण समितिसमेत गठन भएको सहकारीका सचिव प्रकाशकुमार पौडेलले जानकारी दिनुभयो ।

यस्तै बासुदेव कँडुवाल, माधवप्रसाद पौडेल, मानबहादुर राना, राजाराम पाण्डे र राजाराम पौडेललाई सहकारीको सल्लाहकार समितिमा चयन गरेको सहकारीले जनाएको छ । सहकारीले कृषकहरुलाई व्यवसायिक सीप तथा क्षमता विस्तार, उपकरण, मलखाद, औषधिलगायतमा सदस्यहरुलाई सेवा उपलब्ध गराउने लक्ष्य सहकारीले लिएको छ । सहकारीमा ३२ जना सेयर सदस्य रहेका छन् ।

बेलकोट गाविसभर कार्यक्षेत्र रहेको सहकारीले कृषकहरुलाई सहुलियत रुपमा कर्जा लगानी तथा अन्य सुविधाहरु प्रदान गर्ने जनाएको छ ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

मिलिजुली कालिञ्चोक साकोसद्वारा क्यूआर कोड सेवा सुरु
पोखरामा सहकारीको संयुक्त रक्तदान कार्यक्रमः ६२ युनिट रगत संकलन
सहकारी अनुगमन प्रभावकारी बनाउन समितिद्वारा कर्मचारीहरुलाई तालिम
अमर साकोसका कर्मचारीहरुको क्षमता विकास आधारभूत तालिम सम्पन्न