पर्यटन र कृषि बजार व्यवस्थापन गरिने


दाङ, कार्तिक १३ । तुलसीपुर उद्योग वाणिज्य संघले व्यवसायिक हक हितका साथै समग्र राप्ती अंचलको पर्यटन र कृषि बजार व्यवस्थापनका लागि विभिन्न क्षेत्र संग छलफल शुरु गरेको छ

बिहीबार कैलालीको टिकापुरमा आयोजना भएको अन्तरक्रिया कार्यक्रममा तुलसीपुर उद्योग वाणिज्य संघका अध्यक्ष विमल रिजालले दाङ सहित राप्ती अंचलका पहाडी जिल्लाहरुमा उत्पादन भएका कृषि जन्य वस्तु को निर्यात र पर्यटन विकासका लागि हातेमालो गर्न अनुरोध गर्नु भयो । कार्यक्रमका प्रमुख अतिथी समेत रहेका अध्यक्ष रिजालले राप्ती अंचलमा प्रसस्त कृषि जडीवुटी र पर्यटनको संभावना हुंदा पनि उनीहरुको उचित वजार र मुल्य नपाउदा उत्पादीत वस्तुहरु जिल्लामै कम वजार भाउमा वस्तु विक्री गर्ने वाध्यता रहेको वताउनु भयो ।
त्यस्तै कार्यक्रममा टिकापुर उद्योग वाणिज्य संघका अध्यक्ष आनन्द हमालले राप्ती अंचलमा उत्पादीत वस्तुहरु वजारको मागअनुसार छिमिकी देश भारत र छिमेकी जिल्लाहरुमा प्रवद्र्धन गर्न सकिने  ताउनु भयो । उहांले स्वर्गद्धारी मन्दिरको उचित व्यवस्थापन गर्न सके अन्तराष्ट्रिय स्तरको पर्यटन र धार्मिक क्षेत्रका रुपमा विकास गर्न सकिने वताउनु भयो । कार्यक्रममा अछाम उद्योग वाणिज्य संघका अध्यक्ष चन्द्र ढुगांनाले उद्योग वाणिज्य संघहरुको् पहलमा जिल्लामा उत्पादन भएका वस्तुहरु आयात र निर्यात गर्नु पर्ने बताउनुभयो । – See more at: http://198.13.39.199/pages.php?pages_id=d&&AID=6478#sthash.iFD54RP2.dpuf


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

मिलिजुली कालिञ्चोक साकोसद्वारा क्यूआर कोड सेवा सुरु
पोखरामा सहकारीको संयुक्त रक्तदान कार्यक्रमः ६२ युनिट रगत संकलन
सहकारी अनुगमन प्रभावकारी बनाउन समितिद्वारा कर्मचारीहरुलाई तालिम
अमर साकोसका कर्मचारीहरुको क्षमता विकास आधारभूत तालिम सम्पन्न