सहकारीबाट आर्थिक विकास गर्न सकिन्छ–कोइराला


काठमाडौं, मंसिर २३ । सरकारका पुर्व मुख्य सचिव डा. विमल कोइरालाले सहकारीताको माध्यमबाट छिट्टै आर्थिक विकास गर्न सकिने बताउनुभएको छ । आर्थिक रुपान्तरण गर्दै सहकारीले समाजमा आमुल परिवर्तन ल्याउन सक्ने उहाँको भनाई थियो ।
अस्मोसिस वचत तथा ऋण सहकारी संस्था लिमिटेड बानेश्वरको तेश्रो वार्षिक साधारण सभाको अवसरमा बोल्दै कोइरालाले सहकारीको पहिलो काम सर्वसाधारणलाई विश्वासमा ल्याउन आवश्यक भएको बताउनुभयो । विश्वासमा नल्याउँदासम्म संस्थाहरुले नाफा गरेपनि सहकारीप्रति हेर्ने दृष्टिकोण राम्रो हुन नसक्ने उहाँको भनाई थियो । कुनै पनि सहकारी संस्था सुदृढ हुन शेयर सदस्यहरुको सक्रिय भूमिका महत्वपुर्ण हुने भएकाले सम्पूर्ण सदस्य सहकारीको विकासका लागि सजग हुनुपर्ने बताउनुभयो ।
संस्थाका अध्यक्ष मन्जु अधिकारीले सहकारीले आफ्ना सदस्यहरुको जीवन रुपतान्तरणका लागि आफूहरु लागिपरेको बताउनुभयो ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

मिलिजुली कालिञ्चोक साकोसद्वारा क्यूआर कोड सेवा सुरु
पोखरामा सहकारीको संयुक्त रक्तदान कार्यक्रमः ६२ युनिट रगत संकलन
सहकारी अनुगमन प्रभावकारी बनाउन समितिद्वारा कर्मचारीहरुलाई तालिम
अमर साकोसका कर्मचारीहरुको क्षमता विकास आधारभूत तालिम सम्पन्न