उपभोगलाई कम र बचतलाई प्रोत्साहन सहकारीले नै गर्छ: अध्यक्ष बडाल


काठमाडौँ मंसिर २७ । सहकारीले बचतलाई प्रोत्साहन गरेर विदेशी मुद्राको संचितिमा ठूलो योगदान पुर्‍याएको राष्ट्रिय सहकारी संघका अध्यक्ष केशव बडालले बताउनुभएको छ । मुलुक समृद्ध हुनका लागि २५ प्रतिशतसम्म बचत हुनुपर्ने भए तापनि नेपालमा ९२ प्रतिशत उपभोगमै खर्च हुने धारणा राख्दै ८ प्रतिशतको बचतमा सहकारीको ठूलो योगदान रहेको बताउनुभयो । ऐँचोपैँचो बचत तथा ऋण सहकारी संस्थ लि. को २१ साधारणसभा तथा रजत वर्षको उद्घाटन कार्यक्रममा बोल्दै बडालले राष्ट्रिय अर्थतन्त्रमा योगदान पुर्‍याउने र मुलुकका लागि करदाता जन्माइदिने सहकारी क्षेत्रलाई राज्यले अनावश्यक कर थोपरेको आरोप लगाउनुभयो । ऐँचोपैँचोको सधारणसभामा शुभकामना मन्तव्य व्यक्त गर्दै नेपाल बचत तथा ऋण केन्द्रिय सहकारी संघका कोषाध्यक्ष नानीबाबु बुढाथोकीले सहकारी संस्थाहरू आफैँ सुशाषनमा चल्नुपर्ने धारणा राख्नुभयो । संस्थाका संस्थापक अध्यक्ष कपिल न्यौपानेले कुनै दिन आफ्नो घरको कोठामै साधारणसभा गर्न समेत बाध्य हुनुपरेको संस्था आज यो अवस्थामा आइपुगेकोमा गर्व महशुश भएको बताउनुभयो । संस्थाका संस्थापक सदस्य देवेन्द्र अर्यालले संस्थामा रहेका कमीकमजोरीलाई हटाउँदै अझ सुदृढ बनाउनुपर्ने विचार व्यक्त गर्नुभयो । संस्थाका अध्यक्ष दयाराम प्रजापतिले संस्थालाई आगामी दिनमा एक्सेस ब्रान्डिङका लागि तयार गरिने जानकारी दिनुभयो । साधरणसभा तथा रजत वर्षको अवसरमा चित्रकला प्रतियोगितामा सहभागी बालबचतकर्ता, एसएलसी उत्तिर्ण, कर्मचारी, सदस्य लगायत विभिन्न व्यक्तिहरूलाई पुरष्कार एवम् सम्मान प्रदान गरियो ।  ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

जनचेतना साकोस नवलपुरको संस्थागत विकास तालिम
दोलखाका तीन साकोसबीच एकीकरण
खुसी खुसी साकोसको १३औं वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न
चन्द्रागिरि साकोसको शुभतारा सेवाकेन्द्र उद्घाटन