ज्योति सहकारीको साधारणसभा सम्पन्न


काभ्रे, मंसिर २८ । ज्योति वहुउद्देश्यीय सहकारी संस्थाको १५ औं वार्षिक साधारणसभा शनिबार बनेपामा सम्पन्न भएको छ । साधारणसभामा वार्षिक प्रगति प्रतिवेदन प्रस्तुत गर्दै संस्थाका कार्यवाहक अध्यक्ष पुरुशोतम देवकोटाले असार मसान्तसम्म सेयर सदस्यबाट ३ करोड ९४ लाख ५० हजार सेयर पूँजी संकलन गरी बचत रकम ४५ करोड ४ लाख ८० हजार एकसय २१ रुपैयाँ पुरयाएको जानकारी दिए । त्यस्तै साधारण जगेडा तथा अन्य कोषहरु २ करोड ८७ लाख ८५ हजार ७ सय ४७ रुपैयाँ पुगेको छ भने कुल दायित्व तथा सम्पत्ति ६१ करोड ८० लाख २६ हजार ४ सय ७२ रुपैयाँ पुगेको संस्थाले जनाएको छ । हाल २६३० जना सेयर सदस्य रहेको संस्थाले सदस्यहरुलाई स्वास्थ तथा दैवी प्रकोप राहत खर्च, मृत्यु र दुर्घटनालगायतका राहत खर्च प्रदान गर्दै आएको छ । साथै संस्थाले ६० वर्षभन्दा बढी उमेरका सदस्यलाई नेपालभित्रको वढीमा पाँचदिने तीर्थाटन भ्रमणको व्यवस्था गर्ने भएको छ भने चारघामको पनि भ्रमण गराउने भएको छ । संस्थामा लगातार १५ वर्ष सदस्यता प्राप्त गरेका जेष्ठ नागरिकलाई जीवनकालमा एकपटमात्रै चारधाम भ्रमणको व्यवस्था गरिएको छ । सो अवसरमा संस्थाका सचिव तथा सहकारीविज्ञ मुकुन्द दहालले संस्थाका भावी योजनाबारे प्रकाश पारेका थिए भने कोषाध्यक्ष पम्फा थपलियाले आर्थिक प्रतिवेदन र लेखा तथा सुपरीवेक्षण समितिका संयोजक गायत्रीरमण घिमिरेले लेखा समितिको प्रतिवेदन प्रस्तुत गरेका थिए । संस्थाले बृद्धाश्रम निर्माणका लागि बनेपामा सात रोपनी जग्गासमेत खरिद गरेको छ । सो अवसरमा काभ्रेस्थित जिल्ला पशु सेवा कार्यालयकी प्रमुख डा. संझना काफ्लेलगायतले समाज परिवर्तनमा सहकारीको योगदानबारे चर्चा गरेका थिए ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

हरिवन नगरपालिकामा सहकारी सचेतीकरण कार्यक्रम सम्पन्न
घोराहीमा साकोसहरुका लागि वार्षिक योजना तथा बजेट निर्माण तालिम सञ्चालन
तामाकोसी क्लष्टरको १४औं कार्यकुशलता तथा सिकाई व्यवस्थापन कार्यशाला सम्पन्न
प्रोबेसन कार्यक्रम अन्तर्गत गौरीशंकर क्लष्टरमा आबद्ध साकोसहरुबीच असल सिकाई आदान प्रदान