नेपाली सहकारीकर्मी टोलि हरियाणामा


हरियाणा डिसेम्बर २६ | नेपालबाट आएका ३५ जना सहकारीकर्मीको टोलि आज भारतको हरियाणा राज्यको गुडगाऊँ सेक्टर १७ स्थित ईन्डियन फार्मर्स फर्टिलाईजर्स कोअपरेटिभ (IFFCO) द्वारा आयोजित ‘उद्यमशिलता विकास कार्यक्रम’ विषयक तालिममा सहभागी भयो । ईफ्कोको निमन्त्रणामा राष्ट्रिय सहकारी संघ, नेपाल मार्फत ५ दिने तालिममा सहभागी हुन नेपालका विभिन्न १९ जिल्लाका सहकारीकर्मीहरू यहाँ आएका हुन् । आज ईफ्को नगर स्थित FMDI भवनमा तालिम विभागका प्रमुख पवन कुमारले स्वागत गर्दै अतिथिलाई देवता समान मान्ने हामी भारत र नेपाल दुवै देशको संस्कृति रहेको बताए । तालिमको उद्घाटन गर्दै मानव संशाधन विभागका महानिर्देक डा.आर.एन. कुन्दुले ‘ईफ्कको परिचय, स्थापना र विकास’ विषयक पहिलो शत्र संचालन गरेका थिए । ???????????????????????????????त्यसैगरी डा. डि.एन.राम यादवले सहकारी दर्शन र सिद्दान्त बारे प्रशिक्षण दिएका थिए भने सहकारी व्यवस्थापन विज्ञ डा. दामन प्रकाशले विश्वमा सहकारीको उत्पत्ति, विकास र योगदान सम्बन्ध विषयमा प्रशिक्षण दिएका थिए । मानव संशाधन विभागका सल्लाहकार ए.के. भादुरीले नेतृत्व विकासका लागि सञ्चारको भूमिका विषयक कक्षा सञ्चालन गरेका थिए । टोलिको नेतृत्व गरेर आएकी राष्ट्रिय सहकारी संघ लि. का सञ्चालक टिका बुढाथोकीले डा. दामन प्रकाशलाई मायाको चिनो प्रदान गरिन् ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

मिलिजुली कालिञ्चोक साकोसद्वारा क्यूआर कोड सेवा सुरु
पोखरामा सहकारीको संयुक्त रक्तदान कार्यक्रमः ६२ युनिट रगत संकलन
सहकारी अनुगमन प्रभावकारी बनाउन समितिद्वारा कर्मचारीहरुलाई तालिम
अमर साकोसका कर्मचारीहरुको क्षमता विकास आधारभूत तालिम सम्पन्न