श्रोत परिचालानलाई सफल सहकारीको ब्राण्ड


धादिङ, पुस २४ । श्रोत परिचालन बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाले चालु आर्थिक बर्षका लागि देशभरीकै सफल सहकारी संस्थाको व्राण्ड प्राप्त गरेको छ ।
नेपाल बचत तथा ऋण केन्द्रिय सहकारी संघ (नेफ्स्कुनं)ले तयार पारेको आधारभुत मापदण्ड पूरा गर्न सफल भएपछि धादिङवेसीको श्रोत परिचालन सहकारी सस्थाले बर्षकै सफल सहकारी व्राण्ड प्राप्त गरेको हो ।
संस्थाले प्राप्त गरेको सफल सहकारी व्राण्डको उपाधि नेफ्स्कुनले केही दिन भित्रमा राजधानीका सार्वजनिक कार्यक्रम गरी वितरण गर्ने बताइएको । सफल सहकारी व्राण्डको उपाधि पाए लगत्तै श्रोत परिचालन सहकारी संस्थाले प्रभु मनि ट्रान्सफर र आईएमईको सहकार्यमा श्रोत एक्सप्रेस रेमिट्यान्स सेवाको समेत शुरुवात गरेको जानकारी दिएको । सहकारीले शुरुवात गरेको श्रोत एक्सप्रेस रेमिट्यान्सको संस्थाका शेयर सदस्य ध्रुव अधिकारीले पहिलो पटक प्रयोग गर्नु भएको थियो ।

श्रोत एक्सप्रेस रेमिट्यान्स मार्फत स्वदेश तथा विदेशबाट प्रभु मनि ट्रान्सफरमार्पmत पठाएको रेमिट भुक्तानी गर्न, आन्तरिक रेमिट्यान्स पठाउन, विभिन्न बैंक तथा बित्तीय संस्था एवम सहकारी संस्थाको खातामा सिधै रकम जम्मा गर्न सकिने भएको संस्थाका अध्यक्ष नवराज शर्माले जानकारी दिनुभयो । सहकारीले सदरमुकाम धादिङबेसीका साथै नीलकण्ठ नगरपालिका र सो वाहिरका वासिन्दालाई पनि सेवा दिन गाउं गाउंमा लघु बित्त कार्यक्रम संचालनको तयारी गरिरहेको वताईएको छ ।

संस्थामा हाल नीलकण्ठ नगरपालिका र आसपासका गाविसका गरी १५ सय जना शेयर सदस्य रहेका छन । संस्थामा हाल ७ करोड ७९ लाख ८ हजार चार सय कुल शेयरपूजी, ६ करोड ७१ लाख ४९ हजार ५ सय २१ रुपैया कुल बचत निक्षेप, ७ करोड ४८ लाख ३ हजार ५ सय ६० रुपैया ऋण लगानीमा रहेको भने ८ करोड ७२ लाख ३९ हजार ४ सय ६७ रुपैया २०७१ मंसिर मसान्त सम्मको कुल बचत रहेको बताईएको छ ।
सहकारीका अध्यक्ष नवराज शर्माले महासंघका अध्यक्ष नवराज छत्कुलीलाई उक्त रकम हस्तान्तरण गर्नुभएको थियो ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

हाम्रो चित्रवन साकोसको २७औं बार्षिक साधारणसभा सम्पन्न
पिपलबोट साकोसको २०औं वार्षिक साधारणसभा सम्पन्न
सगुन साकोसको २३औं वार्षिक साधारणसभा सम्पन्न
म्याग्दीको भूतपूर्व सैनिक साकोस प्रोबेसन कार्यक्रममा आबद्ध