नवकान्तिपुरको चुक्ता पूँजी ५ करोड


काठमाडौं, पुस २६ । नवकान्तिपुर बहुउदेश्यीय सहकारी सस्थाको चुक्ता पूँजी ५ करोड २५ लाख ६३ हजार रुपैयाँ पुगेको छ ।
संस्थाको १७ औं वार्षिक साधारण सभाका अवसरमा चालु आर्थिक वर्षमा गत आर्थिक वर्षको तुलनामा जिरो दशमलव ९ प्रतिशतले चुक्ता पुँजीमा वृद्धि भई पाँच करोड पुगेको हो । सस्थाले आर्थिक वर्ष २०७०/०७१ मा खुद मुनाफाबाट ६० प्रतिशत जगेडा कोषमा राखी बाँकी रकमलाई १०० प्रतिशत मानी विभिन्न कोषमा व्यवस्था गरेको जनाएको छ ।

संस्थाले गत आर्थिक वर्षको तुलनामा यस वर्ष सोही अबधिमा २ दशमलव १९ प्रतिशतले वृद्धि गरि २ करोड १५ लाख २९ हजार ३ सय ९१ रुपैयाँ खुद नाफा गरेको जनाएको छ । संस्थाले अघिल्लो वर्षको तुलनामा २८ दशमलव ३९ प्रतिशतले वृद्धि भई ६ करोड ८४ लाख रुपैयाँ पुगेको सभामा जानकारी गराइएको छ ।

आव २०७०/७१को अन्त्यसम्ममा सस्थाको पुँजीकोष निक्षेप अनुपात ८ दशमलव १३ प्रतिशत रहेको छ । संस्थाको अधिल्लो वर्षको तुलनामा १३ दशमलव ५३ प्रतिशत अर्थात १७ करोड ३२ लाख रुपैयाँले वृद्धि भएको छ । कर्जा लगानीमा अधिल्लो वर्षको तुलनामा १२ दशमलव ४५ प्रतिशत बृद्धि भई ९२ करोड ८० लाख पु¥याएको छ । अधिल्लो आवमा ८२ करोड ५३ लाख रुपैयाँ रहेको थियो ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

मिलिजुली कालिञ्चोक साकोसद्वारा क्यूआर कोड सेवा सुरु
पोखरामा सहकारीको संयुक्त रक्तदान कार्यक्रमः ६२ युनिट रगत संकलन
सहकारी अनुगमन प्रभावकारी बनाउन समितिद्वारा कर्मचारीहरुलाई तालिम
अमर साकोसका कर्मचारीहरुको क्षमता विकास आधारभूत तालिम सम्पन्न