सहकारी व्यवस्थापन तालिम सम्पन्न


मकवानपुर, पुस २९ । डिभिजन सहकारी कार्यालय हेटौडाले सहकारी व्यवस्थापन तालिम सम्पन्न गरेको छ ।
कार्यालयले ६ दिने सहकारी व्यवस्थापन तालिम सम्पन्न गरेको जनाएको छ । जिल्लामा संचालित महिला सहकारी संस्थाहरुको क्षमता तथा नेतृत्व विकास गर्ने उद्देश्यले तालिम संचालन गरिएको डिभिजन सहकारी कार्यालय हेटौडाको प्रमुख भिम परियारले बताउनुभयो । तालिममा सहकारी व्यवस्थापनका विविध २२ वटा कक्षा संचालन गरिएको थियो ।
ग्रमिण भेगमा दर्ता भएका महिला सहकारी संस्थाहरु विशेष गरी कृषि, बचत र वहुउद्देश्यीय सहकारी संस्थालाई लक्षित गरी तालिम संचालन गरिएको कार्यालयले जनाएको छ ।
जिल्लाको दुर्गम भेग मंथली, नामटार, छतिवन, भिमफेदी, आमभञ्ज्याङ, पदमपोखरी, वसामाडी र हेटौडा उपमाहानगरमा संचालित सहकारी संस्थाका संचालक तथा व्यवस्थापकहरु सहभागी थिए । २५ जनाको सहभागी रहेको तालिममा २ जना मात्र पुरुषको सहभागीता रहेको थियो । महिलाको मात्रै उच्च सहभागीता रहेको तालिम जिल्लामानै पहिलो पटक आयोजना गरिएको डिभिजन प्रमुख परियारले बताउनुभयो । महिला, दलित, जनजाति र लक्षित समुदायद्धारा संचालित सहकारी संस्थाका लागि आगामी दिनमा प्राथमिकताका साथ यस्ताखाले तालिम कार्यक्रम आयोजना गरिएको उहाँको भनाई थियो ।
कार्यक्रम राष्ट्रिय सहकारी संघका संचालक तथा जिल्ला सहकारी संघ मकवानपुरका अध्यक्ष वद्री लम्सालको प्रमुख आतिथ्या एवं डिभिजन सहकारी कार्यालय हेटौडाको प्रमुख भिम परियारको सभाध्यक्षतामा सम्पन्न भएको हो ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

ललितपुरमा साकोसहरुबीच असल सिकाई आदानप्रदान कार्यक्रम सम्पन्न
साकोसका नगद परिचालक तथा रिसेप्सनिष्टहरुको क्षमता विकास तालिम सम्पन्न
मिलिजुली कालिञ्चोक साकोसद्वारा क्यूआर कोड सेवा सुरु
पोखरामा सहकारीको संयुक्त रक्तदान कार्यक्रमः ६२ युनिट रगत संकलन