काठमाडौं जिल्ला सहकारी संघको चुनावी माहोल तात्दै


काठमाडौ,माघ ९ । सहकारीको अग्रणी क्षेत्र मानिएको काठमाडौं जिल्ला सहकारी संघको चुनाव आउन अब एक महिना समय बाँकी छ । एक महिना बढी समय बाँकी रहेपनि आन्तरिक रुपमा चुनावको तयार तीर्व बन्दै गइरहेको छ ।

अधिवेशन समय नजिकिदैैं जाँदा दुई खेमाहरुले आफ्नो पक्षमा नेतृत्व हत्याउन व्यापक गृहकार्यमा जुटेका छन् । पछिल्लो समयमा सहकारीमा प्रजातान्त्रिक विचार राख्नेहरु संगठित भएर क्रियाशील भएका छन् । उनीहरुले काठमाडौंका १० वटै क्षेत्रमा छरिएर रहेका प्रजातान्त्रिक विचारधाराका सहकारीकर्मीहरुलाई संगठित गरी नेपाल कोअपरेटर्स एलाईन्स गठन गरी सहकारीमा आफ्नो भूमिका खोज्न सक्रिय भएका छन् ।
नजिकिदो जिल्ला संघको चुनावमा नेतृत्व हत्याउन एलाईन्सको गृहकार्य व्यापक छ भने उता वापपन्थीहरु समेत आफ्ने पहुँच कायमै राख्न उत्तिकै क्रियाशिछ छन् । आउँदो फागुन १५ गते हुने चुनावका लागि अहिले नै दुई समूहले आफ्नो पक्षमा नेतृत्व लिन आन्तरिकरुपमा गृहकार्यमा जुटेको स्रोत बताउँछ ।

प्रजातान्त्रिक समूहले सहकारीमा आफ्नो अस्तित्व कायम गर्न विगत केही वर्षयता पार्टीकै भातृसंगठनजस्तै गरी सहकारीमा आफ्नो स्थान बलियो बनाउँदै आएको छ । एलाईन्सको काठमाडौंमा १० क्षेत्रीय संगठन गठन भइसकेको छ । एलाईन्सको गठनले अहिलेसम्म राज गदैै आएका वामपन्थीहरुलाई अब काठमाडौं जिल्ला संघको नेतृत्वमा रहीरहन हम्मेहम्मे पर्ने निश्चित प्रायः छ ।

काठमाडौं जिल्ला संघमा १ हजार ७ सय ६८ सदस्य रहेको दाबी गरिएको छ । यद्यपी सदस्यहरुको आधिकारिक पुष्टी हुन नसकेको बताइन्छ । स्रोतका अनुसार संघमा अधिकांश सदस्यको लगतसमेत भेटिदैन् । संघले माघ १४ गतेसम्मका लागि सदस्यता आह्वान गरेको छ । यसअविधिमा अझै सदस्य थपिन सक्नेछन् ।
अघिल्लो अधिवेशनका बेला संघको निर्वाचनमा ४ सय सदस्य पनि पुगेका थिएनन् । संघको चुनावमा एलाईन्स र बामपन्थीको कडा प्रतिष्पर्धा हुन सक्ने स्रोतले दावी गरेको छ । यद्यपी, अन्तसम्म दुई पक्ष सहमती गरेर सर्वसम्मतरुपमा नेतृत्व चयन हुन सक्ने बताइएको छ ।
नयाँ नेतृत्वका लागि वर्तमान अध्यक्ष के बि उप्रेती , उपाध्यक्ष गोविन्द शर्मा, महासचिब सिताराम काफले र कोषाध्यक्ष परितोष पौडेलहरु संघको नेतृत्वका लागि क्रियाशील रहेको र अधिवेशनको समय निजिकिदै जाँदा ती मध्येबाट कुनै उम्मेदवार हुन सक्ने बताइएको छ ।

अध्यक्ष केवी उप्रेती र कोषाध्यक्ष परितोष पौडेल वामपन्थी समूहको प्रतिनिधित्व गर्नुहुहुन्छ भने उपाध्यक्ष गोविन्दप्रसाद शर्मा, महासचिव सिताराम काफ्ले प्रजातान्त्रिक समूहको प्रतिनिधित्व गर्नुहुन्छ ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

हाम्रो चित्रवन साकोसको २७औं बार्षिक साधारणसभा सम्पन्न
पिपलबोट साकोसको २०औं वार्षिक साधारणसभा सम्पन्न
सगुन साकोसको २३औं वार्षिक साधारणसभा सम्पन्न
म्याग्दीको भूतपूर्व सैनिक साकोस प्रोबेसन कार्यक्रममा आबद्ध