काठमाडौं जिल्ला संघको चुनावका लागि त्रीपक्षीय प्यानल घोषणा
प्यानल घोषणा गर्नु वाध्य भएको भनाई


pyapal 2काठमाडौं, फागुन १२ । जिल्ला सहकारी संघ काठमाडौको आउँदो फागुन १५ गते चुनाव हुदैँ छ । चुनावका लागि त्रिपक्षीय उम्मेदवारी घोषणा भएको छ ।
चुनावका लागि मंगलबार एमाले समर्थक सहकारीकर्मीको उम्मेदवारी घोषणा भएको छ भने यसअघि नेशनल कोअपरेटर्स एलाईन्स र एकीकृत नेकपा माओवदाी समर्थक सहकारीकर्मीहरुले आफ्नो उम्मेदवारी घोषणा गरीसकेका छन् । उम्मेदवारी घोषणासँगै नयाँ नेतृत्वका लागि सर्वसम्मतीको संभावना क्षिण बन्दै गइरहेको छ । यद्यपी सहमतीको प्रयास जारी रहेको सम्बद्व पक्षहरुले बताएका छन् । सहकारीका अगुवाहरुले त्रीपक्षीय सहमतीको प्रयास अन्तिम चरणसम्म जा।री राख्ने उनीहरुले उद्घोष गरेका छन् । काठमाडौं जिल्ला संघका अध्यक्ष केवी उप्रेतीले त्रीपक्षीय छलफल जारी रहेको र विभिन्न चारपाँचवटा प्रस्तावमा छलफल भएपनि टुंगो लागि नसकेको बताउनुभयो ।

चुनावका लागि त्रिपक्षीय भीडन्त हुने संभावना बढेपनि वामपन्थी समर्थकबीच सहमती हुन सक्ने संभावना बढेको बताइन्छ । यद्यपी, त्रिपक्षीय सहमती नै खोज्ने प्रयास पनि जारी रहेको सहकारीका नेताहरुले बताएका छन् ।
चुनावका लागि नेशनल कोअपरेटर्स एलाईन्स, एकीकृत नेकपा माओवादीसमर्थक प्यानल र नेकपा एमाले समर्थक सहकारीकर्मीहरुको प्यानल घोषणा भइसकेको छ ।
एमाले समर्थक सहकारीकर्मीहरुको मंगलबार टेकप्रशाद चौलागाईको नेतृत्वमा प्यानल घोषणा भएको छ । चौलागाईको प्यानलबाट उपाध्यक्षमा शोेभा सापकोटा, ज्ञानबादुर तामाङ, महासचिवमा खेम सुवेदी, सचिवमा रामचन्द्र अर्यालले उम्मेदवारी दिनुभएको छ । त्यस्तै सदस्यमा सीता भट्टराई, सविना मल्ल, सुशीला बस्नेत, ठाकुर बास्कोटा, सुमन केसी, लेखा संयोजकमा केशव पोखरेल, लेखा समितिको सदस्यमा मेरीमाया घले उम्मेदवारी दिनुभएको छ ।

यसअघि एलाईन्सको तर्फबाट अध्यक्ष सीताराम काफ्लेको नेतृत्वमा प्यानल घोषणा भइसकेको छ । काफ्लेको प्यानलबाट उपाध्यक्षमा बिन्देश्वर श्रेष्ठ, प्रतिभा पौडेल मुडबरी, महासचिवमा कमलराज अधिकारी, सचिवमा गोविन्द काफ्ले, कोषाध्यक्षमा मनोज भण्डारीले उम्मेदवारी दिनुभएको छ । त्यस्तै सदस्यमा सुवासचन्द्र घिमिरे, अमरावती महर्जन, निरञ्जन शेढाई, अनिता अधिकारीले आफ्नो उम्मेदवारी दिनुभएको छ । त्यस्तै लेखा संयोजकमा विपिन शर्मा, सदस्यमा सीता घिमिरेले उम्मेदवारी दिनुभएको छ ।

एकीकृत नेकपा माओवादी समर्थक सहकारीकर्मीहरुले पनि छुट्टै प्यानल खडा गरी अघि बढेका छन् । उनीहरुले श्यामप्रसाद श्रेष्ठको अध्यक्षतामा प्यानल खडा गरी अघि बढेका छन् ।  प्यानलको तर्फबाट उपाध्यक्षमा दिलानाथ पौड्याल, सीता ढकाल पौड्याल, महासचिवमा सुर्दशन थापा, सचिवमा सुरेन्द्र ओझा, कोषाध्यक्षमा चन्द्रमान लामाले उम्मेदवारी घोषणा गर्नुभएको छ । सदस्यहरुमा सिरोज कुमार श्रेष्ठ, ज्ञानेन्द्र नेपाल, फणिन्द्र सैजु, जिरीमाया सेङताङ, शालिग्राम पुडासैनीले आफ्नो उम्मेदवारी घोषणा गर्नुभभएको छ । त्यस्तै लेखा समिति संयोजमा पुस्कर प्याकुरेल र सदस्यहरुमा रामचन्द्र न्यौपाने र कल्पना श्रेष्ठ मर्हजनले उम्मेदवारी दिनुभएको छ ।
मंगलबार भएको घोषणासभामा बोल्दै राष्ट्रिय सहकारी संघका वरिष्ठ उपाध्यक्ष मीनराज घिमिरेले उम्मेदवारी घोषणा गर्नु वाध्यता भएको बताउनुभयो । ‘अन्तिम प्रयत्नसम्म सहमतीको प्रयास जारी रहने छ, यदी सहमती भएन भने चुनाव गर्नुपर्ने हुन्छ’ उहाँले भन्नुभयो ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

नवलपुरमा कोपोमिस दाखिला तथा भाखा नाघेको ऋण व्यवस्थापन कार्यक्रम सम्पन्न
सुनसरीमा साकोसहरुबीच असल सिकाई आदान प्रदान
धनुषामा साकोसहरुका लागि वार्षिक कार्ययोजना तथा बजेट निर्माण तालिम सञ्चालन
सदस्य सम्बन्ध व्यवस्थापन तालिम सम्पन्न