आर्थिक समृद्धिका लागि सहकारीमैत्री संविधान तत्काल जारी गर्न मांग


बारा, फागुन १७ । नेपाल बचत तथा ऋण केन्द्रीय सहकारी संघ लिमिटेड (नेफ्स्कून) का सञ्चालक कृष्ण पौडेलले मुलुकको संक्रमणकालीन अवस्थाको तत्काल अन्त्य गरी आर्थिक समृद्धि र सामाजिक न्यायका लागि तत्काल सहकारीमैत्री संविधान जारी गर्न मांग गर्नुभयो । आज निजगढमा लेखा तथा व्यवस्थापन तालीमको उदघाटन गर्दै उक्त कुरा बताउनुभएको हो । पौडेलले सहकारी नेपाली समाजको एकता र आर्थिक समृद्धिको आधार भएकोले यसको विकास र प्रवद्र्धनका लागि राज्य जिम्मेवार हुनुपर्ने बताउनुभयो । सहकारी क्षेत्रका उपलव्धिहरु संस्थागत गर्दै यसका विकृति, चुनौति र जोखिमहरुलाई न्युनीकरण गर्न राज्य र सहकारी अभियान हातेमालो गर्दै अघि बढन जरुरी रहेको बताउदै पौडेलले त्यसका लागि बचत तथा ऋण सहकारी ऐनको व्यवस्था, करमुक्त सहकारी क्षेत्रको व्यवस्था गर्न जरुरी रहेको बताउनुभयो । धेरै सहकारीहरु भएको क्षेत्रमा एकीकरण र नभएका स्थानहरुमा संस्था गठन र प्रवद्र्धनमा ध्यान पुग्नुपर्ने पौडेलले बताउनुभयो ।

बारा जिल्ला बचत तथा ऋण सहकारी संघका अध्यक्ष भोला गौतमले बचत तथा ऋण सहकारीहरुको प्रवद्र्धन, नियमन र क्षमता विकासमा सरकारले सहयोग गर्नुुपर्ने बताउनुभयो । डिभिजन सहकारी कार्यालयका प्रमुख कुलोत्तम पोखरेलले आफुहरुले सीमित स्रोतसाधनका वावजुद सहकारीहरुको क्षमता विकासमा सहयोग गरिरहेको बताउनुभयो ।

कार्यक्रममा निजगढ महिला बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाकी अध्यक्ष लिला खनाल, अवतार बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाका कार्यबाहक अध्यक्ष अजय लामा, डिभिजन सहकारी कार्यालयका प्रशिक्षकद्वय गोपाल खपांगी र प्रतिमा पाठकलगायतले बोल्नुभएको थियो । कार्यक्रमको सहजीकरण संघकी कार्यालय सचिव अस्मिता ढकालले गर्नुभएको छ ।

डिभिजन सहकारी कार्यालय कलैया र बारा जिल्ला बचत तथा ऋण सहकारी संघ सिमराको संयुक्त आयोजनामा सञ्चालन भई रहेको तालीम छ दिनसम्म चल्नेछ । तालीममा १५ संस्थाका ३० सहकारीकर्मीहरु सहभागी छन ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

बागमती प्रदेश सहकारी संघ ठोस कार्यक्रम सहित सक्रिय हुने
आइसीए एपीको क्षेत्रीय सभा सम्पन्न
भक्तपुर बचत संघको आमदानी दोब्बर
सहकारी अभियन्ता उद्धव सापकोटालाई पुत्री शोक