ठूला सहकारीको अनुगमनमा कडाई, विभागद्वारा पाँच सहकारीको सघन अनुगमन


काठमाडौं, फागुन २१ । सहकारी विभागले ठूला सहकारीको अनुगमनमा कडाई गरेको छ । ठूला सहकारी समस्यामा परे धेरैलाई समस्या निम्ताउने भएकाले सहकारीको सहकारी विभागले अनुमगनमा कडाई गरेको जनाएको छ ।
विभागले आर्थिक वर्ष २०७०/७१ मा पाँच सय वटा ठूला सहकारीको सघन अनुगमन गरेको छ। विभागको काठमाडौ उपत्यकाभित्र २ सय ७० वटा बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाको सघन अनुगमन गर्ने लक्ष्य राखे पनि १ सय १ वटा त्यस्ता सहकारीको अनुगमन गरेको छ।
विभागले पाँच करोडभन्दा बढीको आर्थिक कारोबार गर्ने बचत तथा ऋण सहकारीको अनुगमन गरेको हो। सहकारी क्षेत्रको सुशासनमा सुधार ल्याउन ठूला सहकारीको अनुगमन गरेको विभागले जनाएको छ। ५ करोड रूपयिाँंभन्दा माथिको आर्थिक कारोबार गर्ने सहकारी साढे ७ सयको हाराहारीमा रहेका छन्। यस्ता ठूला प्रकृतिका सहकारी संस्थाको अनुगमन विभाग आफंैले गर्छ। अधिकांश सहकारीले तोकिएको सिमाभन्दा माथि आर्थिक कारोबार गर्ने गरेकाले विभागले यसरी अनुगमन तीव्र बनाएको हो।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

इन्द्रस्थानको सातौँ वार्षिक साधारण सभा सम्पन्‍न
बागमती प्रदेश सहकारी संघ ठोस कार्यक्रम सहित सक्रिय हुने
आइसीए एपीको क्षेत्रीय सभा सम्पन्न
भक्तपुर बचत संघको आमदानी दोब्बर