सहकारीमार्फत आर्थिक सशक्तीकरण र सामाजिक न्याय स्थापित गर्न सकिने


हेटौडा फागुन २९ । नेपाल बचत तथा ऋण केन्द्रीय सहकारी संघ लिमिटेड (नेफ्स्कून) का महासचिव सहकारीमार्फत आर्थिक सशक्तीकरण र सामाजिक न्याय स्थापित गर्न सकिने बताउनुभयो । आज मकवानपुरको हेटौडामा पूर्ण तथा व्यवसायिक साकोस विकास कार्यक्रम (प्रोवेशन) को जिल्लास्तरीय अभिमुखीकरण कार्यक्रम आरम्भ गर्दै उक्त कुरा बताउनुभएको हो । बचत तथा ऋण सहकारी अभियानले मुलुकको वित्तिय समावेशीकरणमा महत्वपूर्ण योगदान पुगिरहेको बताउदै पौड्यालले बचत तथा ऋण सहकारीको योगदानको सम्मान र प्रभावकारी नियमनका लागि छुट्टै ऐनको बहशपैरवी गरिरहेको बताउनुभयो ।

कार्यक्रममा राष्ट्रिय सहकारी संघका सञ्चालक बद्रि लम्सालले सहकारी अभियानको योगदान र आवश्यकतालाई महशुश गर्दै सहकारी ऐनको परिमार्जन भइरहेको बताउनुभयो । सहकारीहरु स्वनियन्त्रित र स्वनियमित अभ्यास भएकोले अभियन्ताहरु सहकारीको सुद्धीकरण र गुणात्मक विकासमा गम्भिर हुनुपर्ने लम्सालले बताउनुभयो ।

कार्यक्रममा नेफ्स्कूनका सञ्चालकद्वय कृष्ण पौडेल र दीपक पनेरु, डिभिजन सहकारी कार्यालय मकवानपुरका प्रमुख भिमबहादुर परियार, सहकारीकर्मीहरु गुणबहादुर खनाल र मञ्जु थिङलगायतले बोल्नुभएको थियो ।

जिल्ला बचत तथा ऋण सहकारी संघका अध्यक्ष राधा सिन्तानको अध्यक्षतामा सम्पन्न कार्यक्रमको सञ्चालन सचिव कल्पना श्रेष्ठले गर्नुभएको थियो । कार्यक्रममा प्रोवेशन सम्वन्धी कार्यपत्र नेफ्स्कूनका अधिकृत सञ्जयराज तिमल्सेनाले प्रस्तुत गर्नुभएको थियो ।

कार्यक्रममा जिल्लाभरका उत्कृष्ट वीस संस्थाका साठी जनाको सहभागिता रहेको थियो । प्रोवेशन बचत तथा ऋण सहकारीको गुणस्तरीय सुनिश्चितताको राष्ट्रिय मापदण्ड हो । पांच सय सदस्य र तीन करोड कारोवारका बचत तथा ऋण सहकारीले यो मापदण्डका लागि आवेदन गर्न पाउछन । डेढ वर्षको अनवरण्त अनुगमन र तालीमपछि यो व्राण्डको परीक्षा हुने गर्दछ ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

दोलखामा कोपोमिस तालिम सञ्चालन
लमजुङमा पनि सहकारीहरुका लागि कोपोमिस तालिम सञ्चालन
साकोस स्तरीकरण सम्बन्धी मधेश प्रदेशका व्यवस्थापकहरु बीच अन्तरक्रिया
सदस्य संघ संस्थाहरुलाई राष्ट्रिय सहकारी महासंघको अपिल