सबै सहकारीका सदस्य


बागलुङ, बैशाख ७ । बाल्गुङको एक गाविसका सबै सहकारीमा आबद्व भएका छन् । जिल्लाको नरेठाँटी गाविसवासी सहकारीमा आवद्व भएपछि उक्त गाविसलाई ‘सहकारी गाउँ’ घोषणा गरिएको छ ।
गाविसका सबै घरधुरी सहकारीमा आबद्ध भएपछि ‘सहकारी गाउँ’ घोषणा गरिएको हो । गाविसभित्र रहेका ६ सय ९० घरबाट महिला सदस्य ‘जीवन साहारा महिला बचत तथा ऋण सहकारी’मा आवद्ध भएका छन् । सरकारी कार्यालय, राजनीतिक दल, सामाजिक संघसंस्था, सहकारीकर्मीलगायतले घोषणाप्रति ऐक्यबद्धता जनाएका छन् । महिलाको आर्थिक विकास र सशक्तीकरणका लागि सहकारीमार्फत अभियान थालिएको हो । सहकारीमा आबद्ध भएपछि यहाँका महिला आयआर्जनका कार्यमा जोडिएका छन् । नियमित कारोबार र बचतले उनीहरूको आर्थिक हैसियत पनि बढाउँदै लगेको छ । सहकारीबाट ऋण लिएर महिलाले विभिन्नखाले उद्यमका काम गर्न थालेका छन् । नरेठाँटीलाई सहकारी गाउँ घोषणा गरेपछि स्थानीय उत्साहित बनेका छन् । “महिलामा सहकारीप्रतिको रुचि र चासो बढ्दै गएको छ” स्थानीय सामाजिक अगुवा चन्द्रदत्त रेग्मीले भन्नुभयो । पछिल्लो समयमा गाउँ–गाउँमा सहकारी विस्तार हुने क्रम बढ्दो छ । जिल्लाका प्रायः सबै गाविसमा सहकारी संस्था स्थापना भइसकेका छन् ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

हाम्रो चित्रवन साकोसको २७औं बार्षिक साधारणसभा सम्पन्न
पिपलबोट साकोसको २०औं वार्षिक साधारणसभा सम्पन्न
सगुन साकोसको २३औं वार्षिक साधारणसभा सम्पन्न
म्याग्दीको भूतपूर्व सैनिक साकोस प्रोबेसन कार्यक्रममा आबद्ध