बाराली सहकारी अभियानद्वारा महाभूकम्पका स्थानीय मृतक परिवारलाई राहत प्रदान


बारा, बैशाख २४ । बारा जिल्लाका सहकारी संघसंस्थाहरु र डुमरवानाका सामाजिक संघसंस्थाहरुले महाभूकम्पका स्थानीय मृतक परिवारहरुलाई काजकिरिया खर्चस्वरुप रु. १५ हजार एक सय र खाद्य तथा दैनिक उपभोगका सामाग्रीहरुसहित वीस हजार रुपैयाको राहत उपलव्ध गराएको छ ।

महाभूकम्पमा परी निधन भएका लाल रतनपुरीका ठुलीमाया स्याङतान, भरतगंज सिंगोलका गणेश लोप्चन, निजगढका बाबुराम राउत र विनिषा चौलागाईको परिवारलाई भेटी समवेदनासहित नगद र राहत सामाग्री हस्तान्तरण गरेका हुन । बाराली सहकारी राहत संकलन तथा वितरण संयोजन समितिका संयोजक कृष्ण पौडेलसहित सहकारीकर्मीहरुले उक्त राहत हस्तान्तरण गरेका हुन ।

स्याङतानको आफनै घर लालमा, लोप्चनको मेलम्चीमा, लोप्चनको काठमाण्डौंमा र विनिषा चौलागाईको काभ्रेपलाञ्चोकमा आफन्तकहां बैशाख १२ गतेको महाभूकम्पमा परी निधन भएको थियो । राहत रकम र सामाग्री स्याङतानका भाइ चन्द्रबहादुर व्लोन, लोप्चनका पिता गणेश लोप्चन, राउतका काका बद्रि राउत र छ वर्षीय छोरा प्रतीक राउत र चौलागाईका पति सन्तोष चौलागाईलाई हस्तान्तरण गरिएको छ ।

बारा सहकारी अभियानले महाभूकम्पपिडितहरुलाई राहतका लागि जिल्लामा विभिन्न प्रकृतिका सहकारी संघसंस्थाहरु र डुमरवानास्थित जनसेवा क्लव, हलखोरिया साझेदारी वन व्यवस्थापन समितिलगायतले नगद तथा खाद्य सामाग्री गरी दश लाख रुपैया बराबरको संकलन गरेका छन । यसअघि छिमेकी जिल्लाको विकट गाविस फाखेलका अतिप्रभावित विपन्न १५० परिवारलाई राहत वितरण गरेको थियो । बारा जिल्लामै निधन भएका र जिल्लामा स्थायी बसोबास भएका तर अन्यत्र निधन भएका गरी करीव एक दर्जन परिवारलाई राहत उपलव्ध गराउने कार्यक्रम रहेको महाभूकम्पपिडित राहत संकलन तथा वितरण सहकारी संयोजन समितिका संयोजक कृष्ण पौडेलले बताउनुभयो ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

कोपोमिसमा समष्टिगत विवरण दाखिला सम्बन्धी अभिमुखिकरण सम्पन्न
हरिवन नगरपालिकामा सहकारी सचेतीकरण कार्यक्रम सम्पन्न
घोराहीमा साकोसहरुका लागि वार्षिक योजना तथा बजेट निर्माण तालिम सञ्चालन
तामाकोसी क्लष्टरको १४औं कार्यकुशलता तथा सिकाई व्यवस्थापन कार्यशाला सम्पन्न