कोअपरेटर्स एलाइन्स क्षेत्र नम्वर ८ को भेला सम्पन्न


काठमाडौं, कार्तिक ३ । नेपाल कोअपरेटर्स एलाइन्स क्षेत्र नम्बर ८ को भेला मंगलबार राजधानीमा सम्पन्न भएको छ । भेलाले अमरावती महर्जनको संयोजकत्वमा बृहत भेला संयोजन कमिटी गठन गरेको छ । कमिटीका सदस्यमा सुदर्शन खनाल, सपना सुनुवार, सानु थापा, राजेन्द्र विष्ट, रविना विष्टलगायत सदस्य रहेको सम्पर्क कमिटी गठन भएको हो । कमिटीले छिट्टै बृहत भेला बोलाउने र एलाइन्सको क्षेत्रीय भेला गठन गर्ने निर्णय गरेको छ ।


कार्यक्रममा बोल्ने वक्ताहरुले सहकारीमार्फत आर्थिक रुपान्तरण गर्न सकिने बताएका थिए । सहकारी नै आर्थिक समृद्धिको आधार भएको भन्दै उनीहरुले सहकारीले जीवनयापन परिवर्तन गर्नुका साथै आर्थिक विकास गर्न सकिने बताएका थिए ।

sahakarinepal2
कार्यक्रममा बोल्दै सभासद् नविन्द्रराज जोशीले सहकारीमार्फत देश विकास  निर्माण गर्न सजिलो हुने बताए । सहकारीमा महिलाको सहभागिता बढ्दै  गएकोमा प्रशंसा गर्दै महिला आर्थिक रुपमा सबल हुन सके मात्र देशले काँचुली फेर्ने बताए । शान्तिका लाथि आर्थिक उन्नती बलियो आधार भएकाले आर्थिक उन्नतीको आधार सहकारी नै भएको उनको भनाई थियो । सभासद् जोशीले सहकारी सिदान्त राम्रो भएपनि दुईचार वटा संस्थाका कारण सहकारी बदनामी हुन पुगेको उल्लेख गरे । सहकारीप्रति जनताको विश्वास घट्दै गएको छ, यसतर्फ सहकारीकर्मी सजग हुनुपर्छ उनले भने । सहकारीले उत्पादनमा लगानी गर्नुपर्ने र आर्थिक क्रियाकलापमा सशक्त भएर लाग्नुपर्नेमा जोड उनले जोड दिए ।

sahakarinepal3
अर्का सभासद् राज्यलक्ष्मी श्रेष्ठले सहकारीले महिला सशक्तीकरणमा जोड दिइन् । समाज रुपान्तरणका लागि सहकारी महत्वपूर्ण आधार भएको उनको भनाई थियो। कार्यक्रममा नेशनल कोअपरेटर्स एलाइन्सका सह–अध्यक्ष भानुभक्त ढकालले सहकारीले बचत संकलन गर्ने, ऋण लगानी गर्ने र केही चिज उत्पादन गर्ने मात्र नभई सामाजिक सहकार्य महत्वपूर्ण काम भएको बताए । सहकारी आन्दोलनले नैतिक समाज निर्माणमा जोड दिने उनको भनाई थियो ।
कार्यक्रममा कोअपरेटर्स एलाइन्सका महासचिव डिल्लीराम तिवारी, सचिव चन्द्रप्रसाद ढकाल, कमल अधिकारी, अमरावती महर्जनलगायतले मन्तव्य व्यक्त दिएका थिए ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

मिलिजुली कालिञ्चोक साकोसद्वारा क्यूआर कोड सेवा सुरु
पोखरामा सहकारीको संयुक्त रक्तदान कार्यक्रमः ६२ युनिट रगत संकलन
सहकारी अनुगमन प्रभावकारी बनाउन समितिद्वारा कर्मचारीहरुलाई तालिम
अमर साकोसका कर्मचारीहरुको क्षमता विकास आधारभूत तालिम सम्पन्न