भूकम्पपीडितलाई राहत प्रदान गर्दै दिदीबहिनी


ddd 2म्याग्दी, जेठ १ । भूकम्पपीडितलाई सर्वत्र सहयोग गरिरहेको अवस्थामा विभिन्न सहकारीहरुले पनि आर्थिक सहयोग गर्दै आएका छन् । बेनीस्थित दिदी बहिनी बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाले भूकम्प पीडितलाई ५५ हजार ५ सय ५५ रुपैयाँ सहयोग गरेको छ ।
संस्थाकी अध्यक्ष जमुना आर्चाय, सचिव विष्णु सापकोटा, कोषाध्यक्ष जगत कुमारी बानियाँ, शिक्षा उप समितिका संयोजक सञ्जु बरुवाल र प्रवन्धक रोजिना क्षत्रि (राईं)ले जिल्ला प्रशासन कार्यालयमा विपद् ब्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष एवम् प्रमुख जिल्ला अधिकारी टेकबहादुर केसीलाई संयुक्त रुपमा हस्तान्तरण गर्नुभएको थियो ।

त्यस्तै संस्थाका सेयर सदस्य अनिता मल्ल (््केशीको घरमा क्षति पुगेकाले संस्थाले राहत स्वरुप ५ हजार सहयोग गरेको अध्यक्ष आचार्यले जानकारी दिनुभयो । सहकारीले उपलब्ध गराएको रकम बेनी नगरपालिका–१ रत्नेचौरमा वितरणका लागि समेत अनुरोध गरेको उहाँको भनाई छ ।
यसैबीच गत वैशाख १२ गते आएको विनाशकारी भुकम्पबाट पीडित बनेका म्याग्दीको अर्मन र बाबियाचौर गाविसका ४२ जना पीडितहरुलाई शनिबार राहत वितरण गरिएको हो र । जिल्ला विपद् व्यवस्थापन समिति, दिदीबहिनी सहकारी र नेपाल रेडक्रस सोसाइटी म्याग्दीमार्फत भुकम्पबाट प्रभावित क्षेत्रमै पुगेर पूर्ण र आंशिक क्षती बेहोरेका पीडितलाई राहत वितरण गरिएको हो ।

भुकम्पबाट अर्मन गाविसका पूर्णरुपमा पीडित १२ जनालाई दिदीबहिनी बचत तथा ऋण सहकारी बेनीबाट पाँहजार र विपद् व्यवस्थापन समितिबाट पाँचहजार थपेर प्रति घरधुरी १० हजार रुपैयाँ र रेडक्रस म्याग्दीबाट कम्बल, पाल, बाल्टी र भाँडाकुँडालगायतका जिन्सी सामग्री वितरण गरिएको जिल्ला विपद् व्यवस्थापन समिति म्याग्दीले जनाएको छ ।

त्यसैगरी अर्मनकै आंशिक क्षती बेहोरेका ९ घरधुरीलाई केन्द्रीय दैवी प्रकोप उद्धार कोषबाट प्राप्त ३ हजार र जिल्ला विपद् व्यवस्थाप समितिबाट २ हजार थपेर ५ हजार रुपैयाँका दरले नगद र रेडक्रस म्याग्दीले भाँडाकुँडालगायतका सामानहरु उपलब्ध गराएको छ ।त्यस्तै बाबियाचौर गाविसका पूर्ण घरक्षती भएका ३ र आंशिक १८ घरधुरीलाई पनि क्रमशः नगद १० हजार र ५ हजार तथा रेडक्रसबाट जिन्सी सामाग्री हस्तान्तरण गरिएको रेडक्रस जिल्ला शाखा म्याग्दीका सभापति लेखबहादुर हमालले जानकारी दिनुभयो ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

बागमती प्रदेश सहकारी संघ ठोस कार्यक्रम सहित सक्रिय हुने
आइसीए एपीको क्षेत्रीय सभा सम्पन्न
भक्तपुर बचत संघको आमदानी दोब्बर
सहकारी अभियन्ता उद्धव सापकोटालाई पुत्री शोक