मुलुकभरका लेखापरीक्षकहरुलाई महाभूकम्पपिडितहरुको राहत र पुनव्र्यवस्थापनमा जुटनुपर्ने


नेपाल अडिटर्स एशोसिएशन (अडान) का केन्द्रीय उपाध्यक्ष कृष्ण पौडेलले मुलुकभरका लेखापरीक्षकहरुलाई महाभूकम्पपिडितहरुको राहत र पुनव्र्यवस्थापनमा जुटन आग्रह गरेका छन । आज महोत्तरीको जलेश्वरमा सम्पन्न अगुवा लेखापरीक्षकहरुको भेलालाई सम्वोधन गर्दै उक्त कुरा बताउनुभएको हो । नेपाल चार्टर्ड एकाउण्टेण्ट्स संस्था (आइक्यान) को पांचौं परिषदका सदस्यसमेत रहेका पौडेलले महाभूकम्पमा लेखापरीक्षक परिवारसमेत प्रत्यक्ष प्रभावित परेको बताएका छन । महाभूकम्पमा परेका नागरिकहरुको उद्धार, राहत र पुनव्र्यवस्थापनका लागि अडानले सरकारलाई संस्थागत रुपमा सहयोग गरेको बताउदै लेखापरीक्षकहरु स्वतःस्फूर्त रुपमा यो अभियानमा जुटिरहेको पौडेलले बताउनुभयो ।

महाभूकम्पपछिको अवस्थाको व्यवस्थापन र पुनर्निमाणका लागि राज्यले सबै शक्ति, स्रोत र अन्तरराष्ट्रिय सहयोगको प्रभावकारी परिचालन र संयोजनका लागि ध्यान दिनुपर्ने पौडेलले बताउनुभयो । एक प्रसंगमा विषम परिस्थितिवीच हुन लागि रहेको आइक्यानको सातौं परिषदको निर्वाचनमा अडानका तर्फबाट प्रस्तुत साझा उम्मेदवारहरुलाई विजयी बनाएर पेशागत हकहित, एकता र क्षमता अभिवृद्धिको पक्षमा उभिन पौडेलले आग्रह गर्नुभयो ।

कार्यक्रममा बोल्दै अडानका उपमहासचिव एवम् आइक्यानका काउन्सिल सदस्य बद्रि भट्टराईले आइक्यानभित्र अडिटरहरुलाई हेर्ने दृष्टिकोण र व्यवहार विभेदपूर्ण रहेकोले त्यसको अन्त्य, पेशागत निष्ठा र विकासका लागि अडिटरहरुले अभुतपूर्व एकता प्रदर्शन गर्नुपर्ने बताउनुभयो । लेखापरीक्षकहरुले आफनो क्षमता र गुणस्तरीयता वृद्धि गरेर प्रतिस्पर्धी सेवा दिन भट्टराईले आग्रह गर्नुभयो ।

अडानका सचिव एवम् आइक्यानका पार्षद उम्मेदवार ध्रुव पौडेलले लेखापरीक्षकहरुलाई पेशागत हकहितका लागि आफुहरु प्रभावकारी भूमिका निर्वाह गर्न प्रतिवद्ध रहेको बताउनुभयो ।

अडानका महोत्तरी अध्यक्ष सुरेशकुमार लालको अध्यक्षतामा सम्पन्न कार्यक्रममा अडान धनुषाका अध्यक्ष शोभाकान्त झा र सचिव शिवकुमार झालगायतले बोल्नुभएको थियो ।

यसअघि अडान सिन्धुलीमा अगुवा कार्यकर्ता भेला सम्पन्न भएको छ । भेलामा अडानका केन्द्रीय उपाध्यक्ष कृष्ण पौडेल, महासचिव केदारनाथ पौडेल, उपमहासचिव बद्रि भट्टराई, सचिव ध्रुव पौडेल, केन्द्रीय सदस्य रोहित झालगायतले बोल्नुभएको थियो । कार्यक्रमको अध्यक्षतामा जिल्ला अध्यक्ष छत्रबहादुर श्रेष्ठले गर्नुभएको थियो ।

अडान यतिखेर आइक्यानको सातौं परिषदमा अडानको तर्फबाट चारै उम्मेदवारहरुलाई विजयी बनाउनका लागि अडान अध्यक्ष मोहनराज रेग्मीको नेतृत्वमा देशव्यापी अभियानमा छ । अडानका बरिष्ठ उपाध्यक्ष सुर्य अधिकारी, सचिवहरु यादव न्यौपाने, ध्रुव पौडेल र कोषाध्यक्ष गणेश राई निर्वाचन मैदानमा छन । जिल्लामा हुलाकमार्फत निर्वाचन प्रक्रिया चलिरहेको र काठमाण्डौं उपत्यकामा आगामी जेठ २९ गते मतदान हुदैछ ।

(फोटोः महोत्तरी भेलापछिको सामुहिक फोटो, आइक्यानमा उम्मेदवारीपछिको सामुहिक फोटो)


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

प्रोबेसन कार्यक्रम अन्तर्गत गौरीशंकर क्लष्टरमा आबद्ध साकोसहरुबीच असल सिकाई आदान प्रदान
कैलालीको बर्दगोरियामा सहकारी व्यवस्थापन तालिम सञ्चालन
नवलपुरमा कोपोमिस दाखिला तथा भाखा नाघेको ऋण व्यवस्थापन कार्यक्रम सम्पन्न
सुनसरीमा साकोसहरुबीच असल सिकाई आदान प्रदान