लाखौंको पशुपन्छी नष्ट


नगरकोट जेठ ३ । विनाशकारी भूकम्पमा परी भक्तपुर जिल्लामा लाखौँका पशुपक्षीको क्षति भएको छ ।

जिल्ला पशुसेवा कार्यालय भक्तपुरका अनुसार जिल्लामा सबैभन्दा बढी कुखुरा र कुखुराको अन्डाको क्षति भएको छ । कार्यालय प्रमुख वरिष्ठ पशु चिकित्सक बलबहादुर चन्दले भूकम्पमा परी एक लाख ४२ हजार ४८० व्यावसायिक कुखुरा नष्ट भएको बताउनुभयो । उहाँका अनुसार एक लाख ९८ हजार ९०० अन्डा, गाई १४, बाख्रा १६७, बङ्गुर २३ र भेडा १६ भूकम्पमा परेर नष्ट भएको छ ।

वरिष्ठ पशु चिकित्सक चन्दले अझै क्षतिको विस्तृत विवरण आउन बाँकी भए पनि कार्यालयमा प्राप्त विवरण केन्द्रमा पठाई राहतका लागि माग गरिएको बताउनुभयो । भूकम्पले गोठ भत्काएका किसानलाई बचेका गाईभैँसीको सुरक्षाका लागि त्रिपाल वितरण गरिएको उहाँको भनाइ थियो । भूकम्पपीडित किसानका लागि तत्काल राहतका लागि पशु दाना कार्यालयमा प्राप्त भएको बताइएको छ ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

नेफ्स्कूनद्वारा सदस्य संघ संस्थाहरूका लागि “एकीकृत स्वनियम मार्गनिर्देशन–२०७९” जारी
“एकीकृत साकोस सञ्जालका लागि साझा प्रविधि” भन्ने यस बर्षको अभियानको थिम सार्वजनिक
सहकारी विभागद्वारा सहकारी संघ संस्था र सदस्यहरुका लागि निर्देशन जारी
दोलखामा कोपोमिस तालिम सञ्चालन