बाढीपीडितलाई निःशुल्क बीउ वितरण


कैलाली जेठ १० । कृषि विकास कार्यालय कैलालीले यहाँका दुई हजार ७७१ जना बाढीपीडितलाई निःशुल्क बीउ वितरण गरेको छ ।

जिल्लाका टीकापुर, धनसिंहपुर, नारायणपुर, जोशीपुर, थापापुर, मुनुवा र गोदावरीका बाढीपीडितलाई निःशुल्क धानको बीउ वितरण गरिएको हो । कृषि विकास कार्यालयका वरिष्ठ कृषि विकास अधिकृत युवराज पाण्डेयका अनुसार टीकापुरमा १५८ हेक्टर, धनसिंहपुरमा ४८, नारायणपुरमा एक १५०, जोशीपुरमा १५, थापापुरमा ८००, मनुवामा ९० र गोदावरीमा १५ हेक्टरका लागि बीउ वितरण गरिएको छ ।

“कार्यालयमा आएको रेकर्डअनुसार धानको बीउ वितरण गरिएको हो” उहाँले भन्नुभयो । यस्तै कैलालीका किसानलाई ७२० क्विन्टल उन्नत जातको धानको बीउ वितरण गरिएको छ । वितरण गरिएको उन्नत जातको धानको बीउ ७५ र ५० प्रतिशत अनुदानमा रहेको बताइएको छ । सरकारले किसानको पैसा स्वदेशमै रहोस् भनेर मसिनो धानलाई प्राथमिकता दिँदै आएको छ । तर कैलालीका किसानले भने मोटो धान भारतबाट खरिद गर्दै आएका छन् ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

हरिवन नगरपालिकामा सहकारी सचेतीकरण कार्यक्रम सम्पन्न
घोराहीमा साकोसहरुका लागि वार्षिक योजना तथा बजेट निर्माण तालिम सञ्चालन
तामाकोसी क्लष्टरको १४औं कार्यकुशलता तथा सिकाई व्यवस्थापन कार्यशाला सम्पन्न
प्रोबेसन कार्यक्रम अन्तर्गत गौरीशंकर क्लष्टरमा आबद्ध साकोसहरुबीच असल सिकाई आदान प्रदान