मनमोहनले सम्बन्धन पाईछाड्छ–अध्यक्ष वली


काठमाडौं, असार २६ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा वलीले मनमोहन मेमोरियल मेडिकल कलेज तथा शिक्षण अस्पतालले सम्बन्धन पाईछाड्ने बताउनुभएको छ ।IMG_0113
नेपाल स्वास्थ्य सेवा सहकारी संस्थाको नवौं वार्षिक साधारणसभाका अवसरमा बोल्दै अध्यक्ष वलीले सबै ब्यबधान हटाएर सम्बन्धन्ध दिलाई छाड्ने बताउनुभएको छ । ‘अस्पताल पनि चल्छ, मेडिकल पनि चल्छ’ उहाँले भन्नुभयो ।
नाटकीय पाराले सम्बन्धन रोक्न एकखाले शक्ती लागिपरे पनि अब छिट्टै सम्बन्धन प्राप्त गर्ने अध्यक्ष वलीको भनाई थियो । ‘एउटाले आशय पत्र दिने, अर्को निकायले रोक्ने कुनै पनि हालतमा हुन सक्दैन्, मनमोहनले जतिसुकै चाँडो सम्बन्धन प्राप्त गर्ने छ’ उहाँले भन्नुभयो ।IMG_0122
सबै पूर्वाधार बनाइसकेपछि पनि अहिले नगर्नुहोस् भन्नु सरकारको गैर जिम्मेवारपान भएको उहाँको भनाई थियो । गुणस्तरीय शिक्षा चहिएको छ, मनमोहनले गुणस्तरीय शिक्षा प्रदान गर्न सक्छ भन्नेमा म विस्वस्त छु’ उहाँले भन्नुभयो । शिक्षामा लगानी गर्न सके नेपाललाई एजुकेशन हब बनाउन सकिने उहाँको भनाई थियो ।
कार्यक्रममा बोल्दै शिक्षा मन्त्री चित्रलेखा यादबले आफू सधै सम्बन्धनको पक्षमा रहेको बताउनुभयो । राम्रो काम गर्न खोज्नेलाई रोक्ने तत्व हाबी भएकाले सम्बन्धन रोकिएको उहाँको भनाई थियो । ‘यसरी बाटो छेक्दै जाने हो भने कसरी देशको प्रगति हुन्छ, काम गर्नेलाई वातावरण बनाईदिनुपर्ने ठाउँमा बाझो हाल्नु दुःखद कुरा हो’ मन्त्री यादवले भन्नुभयो ।
असल व्यक्तित्व भएका व्यक्तिको नाममा कलेज र अस्पताल बनाउनु सकारात्मक भएको उहाँको भनाई थियो । धैयर्ता नै सर्वशक्ती भएको चर्चा गर्र्दै मन्त्री यादवले मनमोहनले निकट भविष्यमै सम्बन्धन्न पाईछाड्ने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो ।IMG_0104
‘सम्बन्धन रोकिनु प्राविधिक कुरो होला, तर राम्रो कामका लागि कुनै पनि प्राविधिक कुराले रोक्न सक्दैन्’ उहाँले भन्नुभयो । राम्रो कामको शिक्षा मन्त्रालयले सदैब सकारात्मक रुपमा लिने गरेको उहाँको भनाई थियो ।
राष्ट्रिय सहकारी संघका अध्यक्ष केशव बडालले सहकारीले सबै खाले काम गर्न सके पनि सरकारले अवरोध सिर्जना गर्न खोजेको बताउनुभयो । सहकारीका अवरोध हटाउन सके सबल खम्बाका रुपमा स्थापित हुन सक्ने उहाँको भनाई थियो ।
नेपाल स्वास्थ्य सेवा सहकारी संस्थाका अध्यक्ष राजेन्द्र पाण्डेले विगत तीन वर्षदेखि सम्बन्धनका लागि लागिपरेपनि अझै सफलता प्राप्त गर्न नसकेको बताउनुभयो । सम्बन्धन नपाएका कारण वार्षिक २० करोड ब्याज तिर्न हम्मेहम्मे परेकोसमेत उहाँको भनाई थियो ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

बागमती प्रदेश सहकारी संघ ठोस कार्यक्रम सहित सक्रिय हुने
आइसीए एपीको क्षेत्रीय सभा सम्पन्न
भक्तपुर बचत संघको आमदानी दोब्बर
सहकारी अभियन्ता उद्धव सापकोटालाई पुत्री शोक