सहकारीमार्फत नवनिर्माण हुन्छ–खाण


काठमाडौं, साउन ७ । सभासद् एंव नेपाली कांगे्रसका कृषि तथा सहकारी प्रमुख बालकृष्ण खाणले सहकारीमार्फत नवनिर्माण गर्न सकिने बताउनुभएको छ ।
उपलब्धि बहुउद्देश्यीय सहकारी संस्थाको आठौं वार्षिकोत्सवको अवसरमा बोल्दै खाणले अब बन्ने संबिधानमा सहकारीलाई उच्च प्राथमिकता दिनुपर्ने बताउनुभयो । सहकारीबाट नै आर्थिक विकास सम्भव भएकाले अब बन्ने संबिधान सहकारीमैत्री बन्ने उहाँको भनाई थियो । ‘सहकारीले साना पूँजी एकीकृत गर्ने भएकाले ठूला निर्माणमा पनि यसको परिचालन गर्न सकिन्छ’ उहाँले भन्नुभयो । साना पूँजीलाई शक्तीमा बदल्न सके नव नेपाल निर्माण गर्न खासै समय नलाग्ने उहाँको भनाई थियो । upalabd
कतिपय सहकारी सिद्वान्त अनुरुप चल्न नसक्दा सिंगो सहकारीको नै बदनाम हुन पुगेकोले खाणले सहकारीले छवी सुधार गर्नतर्फ लाग्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो । ‘सहकारीले धेरै रचनात्मक काम गरेका छन् तर एकदुईवटा सहकारीका कारण सहकारीप्रति मान्छेको सोच नकारात्मक बन्न सक्छ, त्यसतर्फ सहकारीले ध्यान दिन जरुरी छ’ उहाँले भन्नुभयो ।
साहित्यकार धुर्व सापकोटाले सहकारीले मान्छेको जीवनस्तर सुधार गर्नतर्फ ध्यान दिनुपर्ने बताउनुभयो । उपलब्धिले साहित्यकारलाई एकीकृत गरी सेवा दिएकोमा खुसी व्यक्त गर्नुभयो ।
उपलब्धि बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाका अध्यक्ष देवराज मिश्र शर्माले पछिल्लो समयमा सहकारीले बचत तथा ऋणको कारोबार नगरी बहुउद्देश्यीय कारोबार गर्न थालेको बताउनुभयो । बचत तथा ऋणको मात्र कारोबार गर्दा सदस्यको हित गर्न समस्या परेकाले बहुउद्देश्यीय सहकारी सञ्चालन गरेको बताउनुभयो ।
उपलब्धि सहकारीले स्थापना दिवसको अवसर पारेर लाजिम्पाट धोबिचौरमा रहेको आफ्नै भवनबाट कारोबार शुरु गरेको छ । संस्थाले यसअघि कमलपोखरीबाट उपलब्धि बचत तथा ऋणको रुपमा कारोबार गर्दै आएको थियो ।
कार्यक्रममा साहित्यकार धु्रवचन्द्र गौतमद्वारा लिखित पुस्तक समग्र कथाहरु विमोचन गरिएको थियो ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

आइसीए एपीको क्षेत्रीय सभा सम्पन्न
भक्तपुर बचत संघको आमदानी दोब्बर
सहकारी अभियन्ता उद्धव सापकोटालाई पुत्री शोक
सिवाईसी र कश्मिसेरा एकीकरण हुने