नमूना सहकारीको साधारणसभा सम्पन्न


काठमाडौं,
नमूना बहुउद्देश्यीय सहकारी संस्थाको एकीकरण पछिको दोस्रो साधारणसभा सम्पन्न भएको छ । सिन्धुली जिल्लाको डाढी गुराँसे गाविसमा स्थापना भएको नमूना सहकारीको कारोबार डेढ करोडवाट उकालो लागेको छ ।
२०५१ सालमा आदर्श बहुउदेश्यीय सहकारी संस्थाको रुपमा डिभिजन सहकारी कार्यालय धनुषमा दर्ता भइ संचालनमा आएको उक्त सहकारी गर्त वर्ष सिन्धुलीको नमूना कृषी सहकारी संस्थासंग एकिरण भएको थियो । एकीकरणपश्चात नमूना बहुउदेश्यीय सहकारी संस्थाको नामबाट संचालनमा आएको हो ।
सहकारी संस्था आवमा १ करोड ५८ लाख ८ हजार ८ सय ४१ कारोबार गरेको छ । संस्थाका अध्यक्ष खडानन्द तिमल्सिनाले संस्थामा १ सय ५० महिला र २ सय ५३ पुरुष र समूह संख्या ११ रहेको छ । संस्थामा शेयर रकम रु २५ लाख ,७८ हजार ८ सय र बचत रकम ५८ लाख१० हजार ५ सय १५ रहेको छ । त्यस्तै बाह्य ऋण ६३ लाख ७५ हजार र शेयर सदस्यहरुलाई १करोड ४४ लाख ३८ हजार १ सय ४४ गरी यस आवमा ऋण लगानी गरेको छ ।
संस्थाले ५ लाख ५१ हजार ८ सय २८ संचालन मुनाफा आर्जन गर्न सफल भएको छ ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

कोपोमिसमा समष्टिगत विवरण दाखिला सम्बन्धी अभिमुखिकरण सम्पन्न
हरिवन नगरपालिकामा सहकारी सचेतीकरण कार्यक्रम सम्पन्न
घोराहीमा साकोसहरुका लागि वार्षिक योजना तथा बजेट निर्माण तालिम सञ्चालन
तामाकोसी क्लष्टरको १४औं कार्यकुशलता तथा सिकाई व्यवस्थापन कार्यशाला सम्पन्न