सहकारी खुल्ने क्रमजारी


काठमाडौ, ३ भदौ-पछिल्लो समय ग्रामीण क्षेत्रमा सहकारीको महत्व बढ्न थालेपछि सुनसरीमा सहकारी दर्ता गर्नेको संख्यामा बृद्धि भएको छ ।

आर्थिक २०७१/०७२ मा ५५ वटा नयाँ सहकारी सङ्घसंस्था दर्ता भएका छन् । सूचना तथा सञ्चार सहकारी सङ्घ एक र बचत तथा ऋण सहकारी संस्था १८, कृषि सहकारी संस्था ३२, स्वास्थ्य सेवा सहकारी संस्था एउटा, पशुपालन सहकारी संस्था एउटा र लघु उद्यम सहकारी संस्था दुई गरी ५५ वटा संस्था दर्ता भएको सहकारी प्रशिक्षण तथा डिभिजन कार्यालय सुनसरीका सहकारी निरीक्षक श्यामप्रसाद दाहालले जानकारी दिए ।
सहरी क्षेत्रमा सहकारी सङ्घसंस्था दर्तामा रोक लगाएको कारण न्यून मात्रामा दर्ता भएको र ग्रामीण क्षेत्रमा बढी मात्रामा दर्ता भएको कार्यलयको भनाई छ । जिल्लामा हाल ६ सय २७ वटा सहकारी सङ्घसंस्था रहेको कार्यालयको तथ्याङ्क छ ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

इन्द्रस्थानको सातौँ वार्षिक साधारण सभा सम्पन्‍न
बागमती प्रदेश सहकारी संघ ठोस कार्यक्रम सहित सक्रिय हुने
आइसीए एपीको क्षेत्रीय सभा सम्पन्न
भक्तपुर बचत संघको आमदानी दोब्बर