सहकारीलाई जग्गा दान


गोरखाबजार, १७ भदौ । तरकारी खेतीको पकेट क्षेत्र गोरखाको घ्याल्चोकका स्थानीय किसानले सहकारीलाई १६ आना जग्गा दान गरेका छन् ।

सामूहिक कृषि सहकारी संस्थाको भवन निर्माण गर्न घ्याल्चोक–९ का किसान श्रीकृष्ण पौडेल, झम्कबहादुर मगर, चन्द्रबहादुर श्रेष्ठ र देवीमाया रेग्मीले चार÷चार आना क्षेत्रफलको जग्गा दान गर्नुभएको हो ।

तरकारी सङ्कलन गरी बिक्री–वितरणका लागि सहकारीले विभिन्न ठाउँमा सङ्कलन केन्द्र भवन निर्माण गर्ने जनाएको छ । घ्याल्चोक–५ को सामुदायिक भवन, ९ को गाविस भवन र ५ को वडहरे क्षेत्रमा नयाँ भवन निर्माणको प्रक्रिया सुरु गरिसकेको सहकारीका अध्यक्ष भूमि रेग्मीले जानकारी दिनुभयो ।

आठ सय किसानले घ्याल्चोकमा व्यावसायिक तरकारी खेती गर्दै आएका छन् । “तरकारी बेचेर वार्षिक रु १० करोड भित्रिन्छ”–रेग्मीले भन्नुभयो–“तरकारी खेती विस्तारका लागि थप जग्गा खोज्दैछौँ ।” रु २० लाख बराबरको जग्गा सहकारीलाई प्राप्त भएको रेग्मीको भनाइ छ । किसानले काँक्रो, गोलभेँडा, फर्सी, घिरौँला, सिमी, आलु, भेडीँलगायत जातका तरकारी खेती गर्दै आएका छन् ।

तरकारी सङ्कलन केन्द्र भवन नहुँदा समस्या भएको भन्दै किसानले आर्थिक सहयोग सङ्कलन गरेर छिट्टै भवन निर्माण गर्ने जनाएका छन् । सिँचाइको सुविधा र यातायातको सहज पहुँच नहुँदा यहाँका किसानले बारीमा उत्पादन भएको तरकारी आधा घन्टा बोकेर पृथ्वीराजमार्ग छेउको बजार झार्नुपर्ने बाध्यता छ । उत्पादन भएको तरकारी काठमाडौँ, चितवन, पोखरालगायत सहरमा बिक्री गरिन्छ ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

नवलपुरमा कोपोमिस दाखिला तथा भाखा नाघेको ऋण व्यवस्थापन कार्यक्रम सम्पन्न
सुनसरीमा साकोसहरुबीच असल सिकाई आदान प्रदान
धनुषामा साकोसहरुका लागि वार्षिक कार्ययोजना तथा बजेट निर्माण तालिम सञ्चालन
सदस्य सम्बन्ध व्यवस्थापन तालिम सम्पन्न