कांग्रेसले सहकारी बुझेन–ओमदेवी


राष्ट्रिय सहकारी संघका उपाध्यक्ष एवम् संसद ओमदेवी मल्लले आफ्नो पार्टी कांग्रेसले सहकारी बुझ्न नसकेको आरोप लगाएकी छिन् ।
सूचना चौतारी सञ्चार सहकारी संस्थाको आयोजना तथा सहकारी नेपालको प्रस्तुती ‘सहकारी मेच’मा कुराकानी गर्दै मल्लले पार्टीले सहकारीलाई प्राथमिकता दिन नसक्दा सहकारीका कुनै संरचनामा बलियो पकड बनाउन नसकिएको  बताइन् । ‘पछिल्लो समयमा कांग्रेसको ध्यानाकर्षण भएको छ, अब महाधिवशेन पश्चात कांग्रेसले सहकारीलाई अर्थतन्त्रको मूल प्रवाहमा समावेश गर्ने छ’ उनले भनिन् ।
सहकारीमार्फत नै औद्योगिक क्रान्ति गर्न सकिने भएपनि राज्यले सहकारीलाई समुचित प्रयोग गर्न नसकेको उनको भनाई थियो । नीति, नियम अपूरो भएका कारण सहकारीले प्रगती हाशिल गर्न नसकेको उनले बताइन् । विपीले नेपालमा सहकारी भित्र्याए पनि कांग्रेसले सहकारीलाई अझै बुझ्न नसक्दा कम्युनिष्टको हातमा सहकारी गएको उनले बताइन् ।
बाँचुञ्जेल सहकारीमा रहने भन्दै मल्लले सहकारीभन्दा बाहिर नजाने प्रतिवद्वता व्यक्त गरिन् । ‘पार्टीमा पनि मलाई सहकारी नै हेर्ने जिम्मेवारी दिइएको छ, म पार्टीमा पनि सहकारीकै काम गर्छु’ उनले भनिन् ।
राष्ट्रिय सहकारी संघको अध्यक्ष बन्ने सपना रहेको भन्दै मल्लले आउँदो कार्यकालमा अध्यक्षको उम्मेदवार बन्ने बताइन् ।
सहकारीका समस्या समाधान गर्न राष्ट्रियस्तरको समिति बनाएर अघि बढ्नुपर्ने सुझाव दिइन् । मन्त्रालयका कर्मचारी र सहकारी अभियान्ताहरुबीच कुरो मिल्न नसक्दा ऐन आउन ढिलाई भएको उनले बताइन् । गौरीबहादुर कार्कीले दिएको सुझावका आधारमा ऐन ल्याइएकाले त्यसले ५० प्रतिशत भन्दा बढी सहकारी झन समस्यामा पर्ने भन्दै उक्त ऐन रोकेको उनले बताइन् ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

इन्द्रस्थानको सातौँ वार्षिक साधारण सभा सम्पन्‍न
बागमती प्रदेश सहकारी संघ ठोस कार्यक्रम सहित सक्रिय हुने
आइसीए एपीको क्षेत्रीय सभा सम्पन्न
भक्तपुर बचत संघको आमदानी दोब्बर