सहकारीले दूध उत्पादनमा जोड दिने


ललितपुर, मंसिर ५ । ललितपुर जिल्लामा दूधको उत्पादन वृद्वि गर्न नयाँ रणनीति बनाइने भएको छ । अन्य जिल्लाभन्दा बढी दूध उत्पादन हुने जिल्लाकारुपमा चिनिने ललितपुरमा अझै दूध उत्पादन गर्न रणनीति बनाउन लागिएको हो ।
जिल्ला दुग्ध उत्पादक सहकारी संघ लिमिटेडको आयोजनामा भएको रणनीीतक योजना तर्जुमा गोष्ठिले जिल्लाको दुग्ध विकास रणनीति बनाउने निर्णय गरेको छ । जिल्ला दुग्ध उत्दाक सहकारी संघका अध्यक्ष रामप्रसाद आचार्यले बढी भन्दा बढी दूध उत्पादन गर्नका लागि रणनीति बनाइएको र त्यहीअनुरुप किसानलाई सेवासुविधा दिने तयारी भइरहेको बताउनुभएको छ ।
कार्यक्रममा बोल्दै राष्ट्रिय सहकारी संघका अध्यक्ष केशवप्रशाद बडालले सहकारीले दूध तथा मासुजन्यमा लगानी गरे देशलाई प्रत्यक्ष फाइदा पुग्ने बताउनुभयो । विशेष गरी पहाडी जिल्लाको राम्रो सम्भावनाको रुपमा रहेको दुग्धजन्य पदार्थ उत्पादनको सम्भावनालाई सहकारीमार्फत दुर्तगतिमा अघि बढाइने बताउनुभयो ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

हरिवन नगरपालिकामा सहकारी सचेतीकरण कार्यक्रम सम्पन्न
घोराहीमा साकोसहरुका लागि वार्षिक योजना तथा बजेट निर्माण तालिम सञ्चालन
तामाकोसी क्लष्टरको १४औं कार्यकुशलता तथा सिकाई व्यवस्थापन कार्यशाला सम्पन्न
प्रोबेसन कार्यक्रम अन्तर्गत गौरीशंकर क्लष्टरमा आबद्ध साकोसहरुबीच असल सिकाई आदान प्रदान