सहकारीले दूध उत्पादनमा जोड दिने


ललितपुर, मंसिर ५ । ललितपुर जिल्लामा दूधको उत्पादन वृद्वि गर्न नयाँ रणनीति बनाइने भएको छ । अन्य जिल्लाभन्दा बढी दूध उत्पादन हुने जिल्लाकारुपमा चिनिने ललितपुरमा अझै दूध उत्पादन गर्न रणनीति बनाउन लागिएको हो ।
जिल्ला दुग्ध उत्पादक सहकारी संघ लिमिटेडको आयोजनामा भएको रणनीीतक योजना तर्जुमा गोष्ठिले जिल्लाको दुग्ध विकास रणनीति बनाउने निर्णय गरेको छ । जिल्ला दुग्ध उत्दाक सहकारी संघका अध्यक्ष रामप्रसाद आचार्यले बढी भन्दा बढी दूध उत्पादन गर्नका लागि रणनीति बनाइएको र त्यहीअनुरुप किसानलाई सेवासुविधा दिने तयारी भइरहेको बताउनुभएको छ ।
कार्यक्रममा बोल्दै राष्ट्रिय सहकारी संघका अध्यक्ष केशवप्रशाद बडालले सहकारीले दूध तथा मासुजन्यमा लगानी गरे देशलाई प्रत्यक्ष फाइदा पुग्ने बताउनुभयो । विशेष गरी पहाडी जिल्लाको राम्रो सम्भावनाको रुपमा रहेको दुग्धजन्य पदार्थ उत्पादनको सम्भावनालाई सहकारीमार्फत दुर्तगतिमा अघि बढाइने बताउनुभयो ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

बागमती प्रदेश सहकारी संघ ठोस कार्यक्रम सहित सक्रिय हुने
आइसीए एपीको क्षेत्रीय सभा सम्पन्न
भक्तपुर बचत संघको आमदानी दोब्बर
सहकारी अभियन्ता उद्धव सापकोटालाई पुत्री शोक