बैंकमा सहकारीको आकर्षण बढ्दै


राष्ट्रिय सहकारी बैङ्क रौतहटमा सहकारीको आकर्षण बढ्दै गइरहेको छ । २ महीनाको अवधिमा १ सय १९ ओटा सहकारी संस्था आवद्ध भएका छन् ।
जिल्लाभर रहेका करीब ६ सय ९३ सहकारीमध्ये बैङ्कमा १ सय १९ मात्र आबद्ध भएको बताइएको छ ।
सहकारी बैङ्कमा आबद्ध नभएका संस्थालाई आबद्ध गराउने प्रयास जारी रहेको बैङ्कको रौतहट शाखा प्रमुख विष्णुप्रसाद पराजुलीले जानकारी दिए। २ वर्षभित्र जिल्लाका अधिकांश सहकारीलाई बैङ्कमा आबद्ध गराउने योजना रहेको उनले बताए । यो आर्थिक वर्षमा रू। ३ करोड निक्षेप सङ्कलन गर्ने लक्ष्य रहेको शाखा प्रमुख पराजुलीको भनाइ छ ।
बैङ्कले सहकारीलाई पूँजी प्रदान गर्ने, सहकारीको क्षमता अभिवृद्धिका लागि तालीम र गोष्ठीको आयोजना गर्ने र सहकारी शेयर सदस्यलाई अन्तरराष्ट्रिय सहकारी सम्मेलनमा सहभागी गराउनेलगायत कार्य गर्दै आएको छ । बैङ्कले सहकारी सङ्घ÷संस्थालाई कृषि, उद्योग, सेवा, व्यापार, अन्य व्यावसायिक कार्यका लागि पूँजी उपलब्ध गराउने र यसको विकासका लागि सहकारी सङ्घ÷संस्थालाई थोक कर्जा प्रवाह गर्नेजस्ता कार्यसमेत गर्दै आएको छ ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

जनकपुरमा कर्मचारीहरुका लागि लेखा व्यवस्थापन तालिम सुरु
मन्थली साकोसको २४औं वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न
३ दिने सियुएलसीसी तालिम सम्पन्न
सिद्धिविनायक साकोसको १४औं बार्षिक साधारणसभा सम्पन्न