चुक्ता पूँजी बढाउँदै स्टार सहकारी


काठमाडौं स्टार बचत तथा ऋण सहकारी संस्था लिमिटेडले चुक्ता पूँजी बढाउँदै लगेको छ । आर्थिक वर्ष २०७२र७३ मा थप सेयर बिक्री गरी संस्थाले चुक्ता पुँजी १० करोड पुर्याउने लक्ष्य राखेको हो ।
संस्थाले वार्षिक साधारणसभाका अवसरमा आवमा कुल कर्जा लगानी रु ५५ करोड पुर्याई मुनाफा ७० लाख आर्जन गर्ने संस्थाको लक्ष्य छ । यो संस्थाको आव २०७१/७२ को अन्त्यसम्म चुक्ता पुँजी ३ करोड ४४ लाख ९१ हजार रहेको छ ।
संस्थाको विभिन्न बचत योजनाअन्तर्गत गत आवमा ४६ करोड ५४ लाख बचत रहेको छ । गत आवमा कर्जा लगानी ३५ करोड ३२ लाख भई सञ्चालन मुनाफा ४२ लाख ४० हजार आर्जन गर्न संस्था सफल भएको छ । संस्थाले हाल कुमारीपाटीस्थित केन्द्रीय कार्यालयका साथै न्युरोड र कालीमाटी गरी दुई सुविधा केन्द्रबाट आफ्ना सदस्यहरुलाई सेवा प्रदान गर्दै आइरहेको छ । संस्थाले निकट भविष्यमा भक्तपुर र बालाजुमा शाखा विस्तार गर्दैछ । यस अतिरिक्त बचतकर्ता सदस्यहरुको बचत सुरक्षणका लागि कानुन अनुकूल हुने गरी सम्भव भएसम्म बचत बिमाका लागि व्यवस्थापनले पहल गर्ने प्रतिबद्धता संस्थाले जनाएको छ ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

इन्द्रस्थानको सातौँ वार्षिक साधारण सभा सम्पन्‍न
बागमती प्रदेश सहकारी संघ ठोस कार्यक्रम सहित सक्रिय हुने
आइसीए एपीको क्षेत्रीय सभा सम्पन्न
भक्तपुर बचत संघको आमदानी दोब्बर