दाङमा पनि सहकारी दिवस सप्ताहब्यापी मनाइदै


 

नारायण भण्डारी
दाङ, ५९ औं राष्ट्रिय सहकारी दिवस दाङमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरी सप्ताहब्यापी रुपमा मनाइने भएको छ । राष्ट्रिय सहकारी दिवस मूल आयोजक समितिको आयोजनामा जिल्लाका विभिन्न स्थानमा कार्यक्रम गरिने भएको हो । मूल आयोजक समितिले आज घोराहीमा पत्रकार सम्मेलन गरी दिवसका अवसरमा गर्ने कार्यक्रमबारे जानकारी गराएको छ ।

आर्थिक विकास र सामाजिक रुपान्तरणका लागि सहकारी भन्ने मूल नाराका साथ १६ देखि २० गते सम्म जिल्लाका विभिन्न स्थानमा सहकारी शिक्षा, रक्तदान, फलफूल बितरण, ¥याली तथा अन्र्तक्रिया गरिने डिभिजन सहकारी पकार्यालय दाङका प्रमुख बिनोद कुमार पौडेलले जानकारी दिए ।

सप्ताहब्यापी कार्यक्रम अन्र्तगत १६ गते राप्ती अञ्चल अस्पताल र तुलसीुरमा रहेको बृद्धाश्रममा फलफूल बितरण गर्ने, १७ गते पुरन्धाराको हापुरेमा आधारभूत सहकारी शिक्षा शिवर सञ्चालन गर्ने, सोही दिन घोराही तेरौटेका बृद्धहरुलाई फलफलूल बितरण गर्ने, १८ गते देउखुरीको सोनपुर बृद्धाश्रम, र लमहीको अस्पतालमा फलफुल बितरण कार्यक्रम रहेको अधिकृत पौडलेलले बताए ।

त्यस्तै १८ गते बचत तथा ऋण जिल्ला संघको आयोजनामा घोराही, तुलसीपुर र लमहीमा सहकारी सम्बन्धी हाजिरिजवालफ प्रतियोगिता हुने उहाँले जानकारी दिनुभयो । क्षेत्र स्तरिय हाजिरिजवाफ प्रतियोगिताबाट छनोट भएकाहरुका बीचमा १९ गते जिल्ला सहकारी संघको सभा हल घोराहीमा जिल्ला स्तरिय हाजिरिजवाफ प्रतियोगिता गरिने भएको छ ।

१९ गते नै डिभिजन सहकारी कार्यालयमा रक्तदान गरिने र २० गते घोराहीमा सहकारी संस्थाहरुको ¥यालीले नगर परिक्रमा गरेर नगरपालिकाको सभा हलमा अन्र्तक्रिया गरिने मूल आयोजक समितिका अध्यक्ष गोविन्द प्रसाद शर्माले जानकारी दिए ।

दाङ बचत तथा ऋण जिल्ला संघका अध्यक्ष अञ्जन कुमार पौडेलको स्वागत मन्तब्यबाट सुरु भएको कार्यक्रममा नेपाल पत्रकार महासंघका अध्यक्ष सुदीप गौतमले सहकारी दिवस सफलताको शुभकामना गरेका थिए । कार्यक्रमको सञ्चालन जिल्ला संघका सचिव कृष्ण प्रसाद शर्माले गरेका थिए । नेपालमा बिक्रम संवत २०१३ साल चैत २० गते पहिलो पटक चितवनमा बखान सहकारी संस्था स्थापना भएको दिन हरेक बर्ष सहकारी दिवस मनाउने गरिन्छ ।


प्र तिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

दिगो व्यवसायिकता विकासका लागि सहकारीः राज्यमन्त्री रानामगर
जिल्ला सहकारी संंघ बाँकेको अध्यक्षमा सुवेदी
जिल्ला सहकारी संघ कास्कीको अध्यक्षमा कोइराला
उद्यमशिलता नमूना परियोजनाको प्रभावकारिता अनुगमन